Szef GiS: Koronawirus nie jest śmiertelny dla ludzi, którzy nie mają innych obciążeń zdrowotnych

24.02.2020, 07:36; Aktualizacja: 24.02.2020, 07:36
Pytany, czy powinniśmy bać się tej choroby, powiedział iż "powinniśmy się bać wszystkich wirusów, ponieważ one generalnie są groźne".

Pytany, czy powinniśmy bać się tej choroby, powiedział iż "powinniśmy się bać wszystkich wirusów, ponieważ one generalnie są groźne".źródło: ShutterStock

Z dotychczasowych obserwacji wynika, że koronawirus nie jest śmiertelny dla ludzi, którzy nie mają obciążeń immunologicznych, albo związanych z wiekiem czy innymi współistniejącymi chorobami - powiedział poniedziałkowemu wydaniu "Polska Times" główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Bob(2020-03-01 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    W iranie jest już ponad 18000 zarażonych i ponad 500 nie żyje. Czyli rozchodzi się szybciej niż u Chińczyków.

    Odpowiedz
  • rr(2020-02-24 08:13) Zgłoś naruszenie 62

    Czyli co, wszystko jest OK i możemy położyć krzyżyk na tych z obciążeniami??? Co to za argumentacja????? Do pojawienia się tego wirusa nie należy dopuszczać, gdyż zapewne podobnie do innych wirusów tego typu będzie on najbardziej zjadliwy w porze zimnej. Wskazuje na to brak masowego rozprzestrzeniania się tego wirusa w ciepłych krajach o niskich standardach sanitarnych. Oficjalne 2,5 procentowa śmiertelność to nie jest mało. Gdyby wirus był tak niegroźny, to Chińczycy nie robiliby z jego powodu takiego cyrku. Szpitale, respiratory i lekarze - to trochę za mało, panie główny inspektorze sanitarny na zabezpieczenie przed epidemią. Jak słucham takie beztroskie wypowiedzi urzędnika odpowiedzialnego za ochronę przeciwepidemiczną to mi ręce opadają..

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane