statystyki

Jakie są najczęściej zgłaszane problemy z żywnością w UE [RAPORT]

autor: Szymon Cydzik19.09.2019, 07:29; Aktualizacja: 19.09.2019, 07:29
Toksyny wytwarzane przez grzyby w orzechach i rtęć w miecznikach – to najczęściej zgłaszane problemy z żywnością kontrolowaną na granicach Unii i na rynku wewnętrznym.

Toksyny wytwarzane przez grzyby w orzechach i rtęć w miecznikach – to najczęściej zgłaszane problemy z żywnością kontrolowaną na granicach Unii i na rynku wewnętrznym.źródło: ShutterStock

Toksyny wytwarzane przez grzyby w orzechach i rtęć w miecznikach – to najczęściej zgłaszane problemy z żywnością kontrolowaną na granicach Unii i na rynku wewnętrznym.

Takie są wnioski z opublikowanego w środę raportu Komisji Europejskiej z działania Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) służącego do wymiany informacji między organami państw UE kontrolującymi żywność.

RASFF jest kluczowy w śledzeniu i usuwaniu zakażonych produktów z rynku. W 2018 r. odnotowano w nim prawie 3700 zgłoszeń państw członkowskich dotyczących ryzyka związanego z żywnością dla ludzi i zwierząt. 1118 z nich zakwalifikowano jako „ostrzeżenia” wskazujące na poważne ryzyko i wymagające szybkich działań od organów kontroli żywności. 42 proc. zgłoszeń dotyczy żywności kontrolowanej na zewnętrznych granicach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Co wykazały kontrole?


Pozostało jeszcze 49% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane