statystyki

Prostsze zlecenie na wyroby medyczne stale używane

autor: Agata Szczepańska29.08.2019, 07:33; Aktualizacja: 29.08.2019, 08:44
Procedury związane z wystawianiem zleceń na wyroby medyczne były wielokrotnie krytykowane – zarówno przez ich producentów, jak i użytkowników.

Procedury związane z wystawianiem zleceń na wyroby medyczne były wielokrotnie krytykowane – zarówno przez ich producentów, jak i użytkowników.źródło: ShutterStock

Uproszczony wzór zlecenia, który będzie mógł być stosowany w przypadku wyrobów medycznych przysługujących comiesięcznie, wprowadzić ma nowe rozporządzenie ministra zdrowia. Wystawienie uproszczonego wzoru będzie możliwe wyłącznie w przypadku kontynuacji zlecenia.

Zrezygnowano w nim z konieczności wskazywania wielu informacji, takich jak dane podmiotu, w ramach którego wystawiono zlecenie, oraz uprawnień przysługujących pacjentowi. Są one bowiem tożsame z danymi znajdującymi się w pierwotnie wystawionym zleceniu i będą automatycznie z niego pobierane – po podaniu unikalnego numeru identyfikacyjnego. Dlatego też możliwość wystawienia uproszczonego wzoru będzie ograniczona do podmiotów, które wystawiły pierwsze zlecenie. Nie musi jednak być to ta sama osoba.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane