statystyki

Prostsze zlecenie na wyroby medyczne stale używane

autor: Agata Szczepańska29.08.2019, 07:33; Aktualizacja: 29.08.2019, 08:44
Procedury związane z wystawianiem zleceń na wyroby medyczne były wielokrotnie krytykowane – zarówno przez ich producentów, jak i użytkowników.

Procedury związane z wystawianiem zleceń na wyroby medyczne były wielokrotnie krytykowane – zarówno przez ich producentów, jak i użytkowników.źródło: ShutterStock

Uproszczony wzór zlecenia, który będzie mógł być stosowany w przypadku wyrobów medycznych przysługujących comiesięcznie, wprowadzić ma nowe rozporządzenie ministra zdrowia. Wystawienie uproszczonego wzoru będzie możliwe wyłącznie w przypadku kontynuacji zlecenia.

Zrezygnowano w nim z konieczności wskazywania wielu informacji, takich jak dane podmiotu, w ramach którego wystawiono zlecenie, oraz uprawnień przysługujących pacjentowi. Są one bowiem tożsame z danymi znajdującymi się w pierwotnie wystawionym zleceniu i będą automatycznie z niego pobierane – po podaniu unikalnego numeru identyfikacyjnego. Dlatego też możliwość wystawienia uproszczonego wzoru będzie ograniczona do podmiotów, które wystawiły pierwsze zlecenie. Nie musi jednak być to ta sama osoba.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane