statystyki

NFZ łatwiej sprawdzi pielęgniarkę po kodach

autor: Agata Szczepańska07.05.2019, 07:43; Aktualizacja: 07.05.2019, 07:48
Zarządzenie ma wejść w życie 1 lipca br.

Zarządzenie ma wejść w życie 1 lipca br.źródło: ShutterStock

Wprowadzenie kodów, które umożliwią elektroniczną weryfikację świadczeń realizowanych przez lekarzy, pielęgniarki i fizjoterapeutów w ramach opieki długoterminowej, przewiduje projekt nowego zarządzenia NFZ. Dzięki temu płatnik będzie mógł sprawdzić, czy pacjentowi zapewniono odpowiednią liczbę porad lub wizyt.

Chodzi o skierowany do konsultacji projekt nowelizacji zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej.

Rozporządzenie ministra zdrowia z 22 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej (Dz.U. z 2015 r. poz. 1658) określa warunki ich realizacji, w tym liczbę wizyt lub porad personelu medycznego. Wprowadzenie kodów dla porad lekarza oraz wizyt pielęgniarki i fizjoterapeuty ułatwi Funduszowi monitorowanie realizacji umów.


Pozostało jeszcze 34% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane