statystyki

NFZ łatwiej sprawdzi pielęgniarkę po kodach

autor: Agata Szczepańska07.05.2019, 07:43; Aktualizacja: 07.05.2019, 07:48
Zarządzenie ma wejść w życie 1 lipca br.

Zarządzenie ma wejść w życie 1 lipca br.źródło: ShutterStock

Wprowadzenie kodów, które umożliwią elektroniczną weryfikację świadczeń realizowanych przez lekarzy, pielęgniarki i fizjoterapeutów w ramach opieki długoterminowej, przewiduje projekt nowego zarządzenia NFZ. Dzięki temu płatnik będzie mógł sprawdzić, czy pacjentowi zapewniono odpowiednią liczbę porad lub wizyt.

Chodzi o skierowany do konsultacji projekt nowelizacji zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej.

Rozporządzenie ministra zdrowia z 22 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej (Dz.U. z 2015 r. poz. 1658) określa warunki ich realizacji, w tym liczbę wizyt lub porad personelu medycznego. Wprowadzenie kodów dla porad lekarza oraz wizyt pielęgniarki i fizjoterapeuty ułatwi Funduszowi monitorowanie realizacji umów.


Pozostało 34% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane