statystyki

Prawie 34 tys. dzieci leczyło zęby w dentobusach

autor: Agata Szczepańska10.04.2019, 07:45; Aktualizacja: 10.04.2019, 07:48
dentysta dzieci

7-7,5 tys. zł To wysokość miesięcznego ryczałtu, jaki świadczeniodawca otrzymuje na utrzymanie dentobusuźródło: ShutterStock

W zeszłym roku mobilne gabinety stomatologiczne miały najwięcej pacjentów w woj. łódzkim (ponad 4 tys.), a najmniej w Wielkopolsce (581).

Dentobusy wyruszyły na trasy w zeszłym roku. Jest ich 16, po jednym w każdym województwie, ale w różnych regionach rozpoczynały działalność w innych okresach. Pierwsze zaczęły przyjmować pacjentów wiosną 2018 r., m.in. w woj. mazowieckim, łódzkim, lubuskim i wielkopolskim. Ostatnie umowy zawarto dopiero jesienią.

Wiele oddziałów NFZ miało problem ze znalezieniem chętnych do obsługi dentobusów. Wskazywano, że warunki nie są szczególnie atrakcyjne, ostatecznie podniesiono nieco wycenę świadczeń. Jednak potencjalnych usługodawców zniechęcało m.in. to, że choć pojazdy udostępnia bezpłatnie wojewoda, muszą oni ponieść wszelkie koszty związane z utrzymaniem i korzystaniem z niego, w tym ubezpieczenia OS i AC, paliwo etc.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane