statystyki

Końcówka roku nerwowa dla pacjentów

autor: Klara Klinger, Agata Szczepańska27.11.2018, 07:20; Aktualizacja: 27.11.2018, 12:44
NFZ przypomina, że w związku z wprowadzanymi e-rozwiązaniami (e-ZLA, e-receptą, e-zleceniem oraz e-skierowaniem) lekarze rodzinni mogą ubiegać się o dofinansowanie na zakup sprzętu, oprogramowania i szkoleń. Wnioski można składać do 15 grudnia.

NFZ przypomina, że w związku z wprowadzanymi e-rozwiązaniami (e-ZLA, e-receptą, e-zleceniem oraz e-skierowaniem) lekarze rodzinni mogą ubiegać się o dofinansowanie na zakup sprzętu, oprogramowania i szkoleń. Wnioski można składać do 15 grudnia.źródło: ShutterStock

Część lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) nadal nie podpisała umów z NFZ, choć ich termin upływa z końcem listopada. Lekarze protestują m.in. przeciw obowiązkowi e-zwolnień. Fundusz przekonuje, że daje na to dodatkowe środki.

Od 1 grudnia ma wejść obowiązek wystawiania zwolnień w formie elektronicznej (dwukrotnie już przesuwany, m.in. na wniosek lekarzy). Największe organizacje skupiające medyków już jakiś czas temu zapowiedziały, że będą oni nadal wypisywać zaświadczenia na papierowych drukach. Uważają, że ani lekarze, ani system nie są przygotowani na to rozwiązanie. Między innymi z tej przyczyny, przedłużając umowy z NFZ, część lekarzy rodzinnych podpisała aneksy do końca listopada, a nie do końca roku.

Dwie największe federacje lekarzy POZ poinformowały właśnie, że dotychczas nie zawarły porozumienia z NFZ w sprawie przedłużenia kontraktów, choć rozpoczęte w czwartek rozmowy kontynuowane były w niedzielę.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • graza(2018-11-27 11:48) Zgłoś naruszenie 10

    Czekalam na operacje 6 mies. Mialam miec w listopadzie. Szpital niema pieniedzy i mam czekac do 2019 roku do stycznia, marca albo ?

    Odpowiedz
  • IZI(2018-11-27 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    Powszechnie wiadomo, że najwięcej zwolnień jest wystawianych w poniedziałki do południa. Są to przedłużenia dotychczasowych zwolnień. Czy ZUS policzył, ile zwolnień jest wystawianych w poniedziałki i zrobił test serwerów? Czy oni wyobrażają sobie, że lekarz będzie marnował czas na łączenie się z ZUSem, kiedy w poczekalni czarno?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane