statystyki

Resort zdrowia uelastycznia wymogi dotyczące recept

autor: Agata Szczepańska05.06.2018, 08:54
lekarz, medycyna, pacjent

Projekt doprecyzowuje również kwestię realizacji recept w postaci papierowej, wskazując wprost, że do 31 grudnia 2018 r. mogą być one realizowane na dotychczasowych zasadach.źródło: ShutterStock

Recepta będzie mogła być zrealizowana nawet wówczas, gdy jej rozmiar lub kształt nie odpowiadają wzorowi. Pod warunkiem że dane na niej są czytelne – przewiduje projekt nowego rozporządzenia w sprawie recept.

W odpowiedzi na apele i uwagi lekarzy oraz farmaceutów resort zdrowia zmienia wydane niedawno rozporządzenie z 13 kwietnia 2018 r. w sprawie recept (Dz.U. poz. 745). Jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, środowiska te wskazywały na wiele wątpliwości interpretacyjnych utrudniających realizację nowych przepisów. Projekt nowelizacji doprecyzowuje niejasne zapisy dotyczące realizacji recept w postaci papierowej.

Zmiany dotyczą m.in. kwestii nadawania unikalnych numerów identyfikujących. Wskazano, że w przypadku recept wystawianych w postaci papierowej, na których przepisano produkty lecznicze, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne podlegające refundacji lub produkty lecznicze, o których mowa w przepisach ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dane dotyczące unikalnego numeru identyfikującego receptę są przedstawiane dodatkowo techniką służącą do ich automatycznego odczytu w postaci kodu kreskowego tylko w sytuacji, gdy numer ten został nadany.


Pozostało jeszcze 34% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Zorro.(2018-06-05 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Resort zdrowia to niech się zajmie zmniejszeniem kolejek do lekarzy i lekarzy specjalistów ,bo na rehabilitację trzeba czekać 1,5 roku, na zaćmę do dwóch i pół roku ,a co to choroba staje w miejscu p. ministrze zdrowia ,Szumowski , czy znowu trzeba się modlić w różnych świątyniach o cud , jak to robi nowy minister zdrowia , podobno lekarz , trzeba p. Szumowski zostać było księdzem ,a nie lekarzem , skoro jest pan , taką osobom wierząca i modląca się . I znowu J.Kaczyński , zamienił stryjek siekierkę na kijek i jest wielka lipa w służbie zdrowia ,a miało być tak dobrze ,p.Kaczyński , do polityki nie idzie się po pieniądze ,a co robią ,pana towarzysze , partyjni i pan ,panie Kaczyński , już pan nie panuje nad sytuacją w partii , rychło nastąpi koniec partii pis-u .!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane