statystyki

Dentobusy jeszcze nie wszędzie dojechały z fachową pomocą

autor: Agata Szczepańska24.05.2018, 07:34; Aktualizacja: 24.05.2018, 08:28
dentysta dzieci

Dentobusy miały wyjechać w trasy już w kwietniu.źródło: ShutterStock

Mimo problemów z konkursami w niektórych województwach jeżdżą już dentobusy. Są jednak regiony, gdzie umów wciąż jeszcze nie podpisano i nie wiadomo, kiedy mobilne gabinety stomatologiczne wyjadą w trasy.

Dentobusy kursują już po drogach m.in. województw mazowieckiego, łódzkiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Od tego tygodnia udzielają świadczeń na Pomorzu Zachodnim oraz Lubelszczyźnie.

Trasy i harmonogramy mobilnych gabinetów publikowane są na stronach poszczególnych oddziałów NFZ i muszą być zaakceptowane przez ich szefów. Tryb ich pracy różni się w poszczególnych regionach. Przykładowo na Mazowszu dentobus stacjonuje na terenie szkół w godzinach 8–18. W jednej miejscowości zatrzymuje się na jeden, dwa albo trzy dni. W Łódzkiem przebywa w danym miejscu nawet przez kilkanaście dni, na terenach należących do szkół lub przedszkoli, w godzinach 8–14. Z kolei w Wielkopolsce gabinet na kółkach rozpoczął działanie od leczenia podopiecznych ośrodków wychowawczych i odwiedza np. domy dziecka.


Pozostało jeszcze 55% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane