statystyki

Więzienna służba zdrowia do poprawy. RPO apeluje o powołanie międzyresortowego zespołu

autor: Paulina Szewioła13.12.2017, 07:39; Aktualizacja: 13.12.2017, 08:32
Mógłby on kompleksowo przeanalizować problemy więziennej służby zdrowia i zastanowić się nad sposobem rozwiązania najpilniejszych kwestii.

Mógłby on kompleksowo przeanalizować problemy więziennej służby zdrowia i zastanowić się nad sposobem rozwiązania najpilniejszych kwestii.źródło: ShutterStock

RPO apeluje o powołanie międzyresortowego zespołu ds. ochrony zdrowia osób pozbawionych wolności, składającego się z przedstawicieli ministerstw kierowanych przez Konstantego Radziwiłła oraz Zbigniewa Ziobrę.

O stworzenie takiego gremium rzecznik bezskutecznie zabiega od lat. A do jego biura – jak wskazuje – cały czas docierają skargi dotyczące opieki medycznej w jednostkach penitencjarnych. Niedawno opinią publiczną wstrząsnęła sprawa śmierci Agnieszki Pysz, do której doszło w Areszcie Śledczym Warszawa-Grochów.

Co prawda w ustawie o ustanowieniu „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017–2020” przewidziano wydatki na zmianę systemu zatrudniania personelu medycznego w placówkach leczniczych jednostek penitencjarnych oraz ich modernizację, jednak sam ustawodawca przyznaje, że środki te mają sfinansować wyłącznie najpilniejsze potrzeby.


Pozostało jeszcze 42% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane