statystyki

Lekarze rezydenci zaczekają dłużej, ale mogą więcej zyskać

03.07.2017, 07:55; Aktualizacja: 03.07.2017, 08:23

Senatorowie mimo wahań przyjęli ustawę o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych – w zaproponowanym przez rząd kształcie. Wejdzie w życie dwa tygodnie po publikacji, ale podwyżki dla najsłabiej zarabiających obowiązywać będą od 1 lipca tego roku. 

W przypadku lekarzy i dentystów odbywających specjalizację w trybie rezydentury potrzeba jeszcze rozporządzenia ministra zdrowia. Jak poinformowało nas MZ, minister ustali rzeczywistą skalę podwyżki na etapie prac nad rozporządzeniem. Weźmie pod uwagę nie tylko ustawę, ale i środki dostępne w Funduszu Pracy (to on finansuje pensje rezydentów). W rozporządzeniu będą różne stawki dla poszczególnych dziedzin medycyny (wyższe dla tzw. priorytetowych). Rezydenci mają nadzieję, że w pierwszym roku dostaną więcej niż ustawowe minimum. Wskazują, że część miejsc jest nieobsadzona, więc pieniędzy do podziału będzie więcej.

Etap legislacyjny

Ustawa trafiła do podpisu prezydenta


Pozostało jeszcze 2% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane