statystyki

Lepsza opieka dla zawałowców oraz dorosłych w śpiączce

autor: Aleksandra Kurowska19.12.2016, 07:35; Aktualizacja: 19.12.2016, 08:21
Lekarz, zdrowie, szpital

Koordynowaną opiekę mają też otrzymać osoby przebywające w śpiączce, ale z szansami na wybudzenie.źródło: ShutterStock

Resort zdrowia opublikował projekt kryteriów, na podstawie których wybierze placówki świadczące usługi w nowej formule. Chodzi o koordynowaną opiekę nad osobami po zawale, która ma trwać rok i obejmować m.in. wizyty u specjalisty oraz rehabilitację kardiologiczną. Zapewnić ma ją szpital. Dziś osoby wypisywane po zabiegu muszą same szukać poradni, w których kontynuują leczenie. I często czekają na to w długich kolejkach, a ich zdrowie ponownie ulega pogorszeniu.

Stosowanie kompleksowej opieki nie będzie obowiązkowe, ale resort zdrowia przewidział zachęty finansowe – o nawet 30 proc. wyższą stawkę za leczenie, niż gdyby procedury realizowano osobno. Wcześniej jednak obniżono stawki za same zabiegi kardiologii inwazyjnej, która, jak wskazywał m.in. raport NIK, generowała duże zyski. Ministerstwo liczy też na oszczędności wynikające z uniknięcia ponownych hospitalizacji dzięki lepszemu leczeniu.


Pozostało jeszcze 47% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane