Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zima w ciepłych krajach? Kilka propozycji na ferie

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Na safari do Kenii Zima to najlepszy czas na podróż do Kenii. Możemy być pewni, że nic nie zakłóci naszej podróży i będziemy mogli bez problemu poruszać się po całym kraju. I choć kenijskie wybrzeże kusi białym piaskiem i wspaniałą rafą koralową, najciekawsza jest afrykańska odsłona tego kraju. Kenia nie bez powodu nazywana jest Afryką w pigułce. Żyją tu niemal wszystkie gatunki zwierząt z całego kontynentu, a przyroda to o wiele więcej niż sawanna i pustynie kojarzone z tą częścią świata. Jeżeli to właśnie to skłoniło Was do wyprawy do Kenii, najlepiej wybrać się do jednego z rezerwatów. Masai Mara to jedno z ostatnich miejsc na Ziemi, w którym dzikie zwierzęta od tysięcy lat żyją obok siebie w niezaburzonej równowadze. – To idealne miejsce, by przy pomocy aparatu fotograficznego „polować” na lwy lub gepardy leżące pod drzewami, wędrujące stada słoni, zebry, żyrafy, antylopy i bawoły, lub leniwie wypoczywające nad wodą hipopotamy a nawet na czarne nosorożce. Unikalna różnorodność tego miejsca, to właśnie główny powód, dzięki któremu safari w Kenii jest naprawdę niezapomnianą podróżą – twierdzi Piotr Wilk z biura podróży Rainbow. Jednym z mniej oczywistych kierunków wypraw jest dzikie pasmo górskie Aberadare, z Mount Kenya na czele. To drugi, po Kilimandżaro, najwyższy szczyt w całej Afryce (5199 m n.p.m.), od którego kraj przyjął swoją nazwę. Choć wiele tutejszych szczytów przez cały rok pokrywa lód i śnieg, w niższych partiach, króluje zieleń. Tak jest na przykład w Parku Narodowym Aberdare – zielonej krainie gór i wodospadów, który znajdziecie w środkowo-zachodniej Kenii. Malownicze doliny pełne są wodospadów i krystalicznie czystych potoków, w których można złowić wspaniałego pstrąga! Do tego lasy tropikalne i lasy bambusowe – wszystko to składa się na unikalny mikroklimat, uznawany za jeden z najlepszych na świecie, stanowiący schronienie dla wielu gatunków zwierząt, takich jak lamparty, guźce czy czarne nosorożce. Pełno jest także ciekawskich małp. To oczywiście nie wszystko, co Kenia ma do zaoferowania. Mombasa, drugie co do wielkości miasto Kenii i jeden z największych afrykańskich, również powinna być obowiązkowym punktem zwiedzania. Dlaczego? Jest to metropolia zupełnie odmienna od tych europejskich, bardzo egzotyczna – i to nie tylko ze względu na obecność pięknych plaż na których można odpocząć w cieniu palm. Jest tu tłoczno, ulice pełne są straganów z tropikalnymi owocami i przyprawami, zabudowa nieco chaotyczna, ale za to kolorowa i radosna, pełno tu także historii i zabytków, takich jak Fort Jesus nieopodal Starego Miasta czy ruiny Gedi. Można tu rozpocząć swoją przygodę z Afryką, lub zostawić ją sobie jako wisienkę na torcie, ale pominąć po prostu nie wypada. r.pl/wycieczki-objazdowe >>
Na safari do Kenii Zima to najlepszy czas na podróż do Kenii. Możemy być pewni, że nic nie zakłóci naszej podróży i będziemy mogli bez problemu poruszać się po całym kraju. I choć kenijskie wybrzeże kusi białym piaskiem i wspaniałą rafą koralową, najciekawsza jest afrykańska odsłona tego kraju. Kenia nie bez powodu nazywana jest Afryką w pigułce. Żyją tu niemal wszystkie gatunki zwierząt z całego kontynentu, a przyroda to o wiele więcej niż sawanna i pustynie kojarzone z tą częścią świata. Jeżeli to właśnie to skłoniło Was do wyprawy do Kenii, najlepiej wybrać się do jednego z rezerwatów. Masai Mara to jedno z ostatnich miejsc na Ziemi, w którym dzikie zwierzęta od tysięcy lat żyją obok siebie w niezaburzonej równowadze. – To idealne miejsce, by przy pomocy aparatu fotograficznego „polować” na lwy lub gepardy leżące pod drzewami, wędrujące stada słoni, zebry, żyrafy, antylopy i bawoły, lub leniwie wypoczywające nad wodą hipopotamy a nawet na czarne nosorożce. Unikalna różnorodność tego miejsca, to właśnie główny powód, dzięki któremu safari w Kenii jest naprawdę niezapomnianą podróżą – twierdzi Piotr Wilk z biura podróży Rainbow. Jednym z mniej oczywistych kierunków wypraw jest dzikie pasmo górskie Aberadare, z Mount Kenya na czele. To drugi, po Kilimandżaro, najwyższy szczyt w całej Afryce (5199 m n.p.m.), od którego kraj przyjął swoją nazwę. Choć wiele tutejszych szczytów przez cały rok pokrywa lód i śnieg, w niższych partiach, króluje zieleń. Tak jest na przykład w Parku Narodowym Aberdare – zielonej krainie gór i wodospadów, który znajdziecie w środkowo-zachodniej Kenii. Malownicze doliny pełne są wodospadów i krystalicznie czystych potoków, w których można złowić wspaniałego pstrąga! Do tego lasy tropikalne i lasy bambusowe – wszystko to składa się na unikalny mikroklimat, uznawany za jeden z najlepszych na świecie, stanowiący schronienie dla wielu gatunków zwierząt, takich jak lamparty, guźce czy czarne nosorożce. Pełno jest także ciekawskich małp. To oczywiście nie wszystko, co Kenia ma do zaoferowania. Mombasa, drugie co do wielkości miasto Kenii i jeden z największych afrykańskich, również powinna być obowiązkowym punktem zwiedzania. Dlaczego? Jest to metropolia zupełnie odmienna od tych europejskich, bardzo egzotyczna – i to nie tylko ze względu na obecność pięknych plaż na których można odpocząć w cieniu palm. Jest tu tłoczno, ulice pełne są straganów z tropikalnymi owocami i przyprawami, zabudowa nieco chaotyczna, ale za to kolorowa i radosna, pełno tu także historii i zabytków, takich jak Fort Jesus nieopodal Starego Miasta czy ruiny Gedi. Można tu rozpocząć swoją przygodę z Afryką, lub zostawić ją sobie jako wisienkę na torcie, ale pominąć po prostu nie wypada. r.pl/wycieczki-objazdowe >> / Media
Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • ABCDE
  2018-01-26 21:09:47
  Od 2009 roku przysługuje mi renta rodzinna po mężu-jeszcze nie przyznana.Jeżeli zmarły dobrowolnie łożył na rodzinę,jest równoważne z wyrokiem o alimenty.Pracownica ZUS przy mnie też tak dyktowała innej osobie.W moim wniosku-tego nie honorują.Innym -tak.
  0
 • Woalka
  2018-07-21 21:10:34
  Podróżowanie jest strasznie ważne dla rozwoju człowieka i wcale nie trzeba dysponować jakimś pokaźnym funduszem, aby wyjechać. Jak się wejdzie na stronę np. Itaki to można znaleźć wiele okazji w przystępnych cenach, warunkiem jest jednak to, że trzeba poszukać.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej