Bangkok, Antalya i Singapur to najbardziej rozczarowujące destynacje turystyczne - poinformował w sobotę belgijski dziennik "Le Soir". Gazeta opublikowała listę dziesięciu miast, które nie spełniły oczekiwań odwiedzających.

Badanie w tej sprawie zostało przygotowane w oparciu o rankingi najpopularniejszych destynacji turystycznych, takich jak Euromonitor i Mastercard's Global Destination Cities Index. Przeanalizowano także oceny i recenzje z portalu TripAdvisor z 2022 r.

Okazało się, że turyści najbardziej rozczarowali się stolicą Tajlandii. Uznają oni, że Bangkok jest przereklamowany i jest odpowiedni jedynie dla "młodych ludzi, którzy chcą się zabawić". Na drugim miejscu niechlubnego rankingu znalazła się Antalya w Turcji, którą oceniono jako miasto niczym się niewyróżniające i pozbawione jakichkolwiek zabytków i atrakcji.

Pierwszą trójkę zamyka Singapur, oceniony jako dobre miejsce do pracy, ale nie do odpoczynku. "Miasto kompletnie pozbawione uroku" – napisano w "Le Soir".

W pierwszej dziesiątce znalazły się także m.in. Miami – "nie uwodzi już podróżników", Paryż – "miasto straciło swój blask" oraz Tokio, które rozczarowuje, wg badania, aż sześciu na dziesięciu turystów.

Andrzej Pawluszek (PAP)