Miały być wakacje życia, jest bankructwo biura podróży

autor: Małgorzata Raczkowska12.07.2013, 07:00; Aktualizacja: 12.07.2013, 12:10
Gdy biuro podróży upadnie, opiekę nad porzuconym gdzieś w świecie turystą przejmuje marszałek województwa, w którym przedsiębiorca został zarejestrowany

Gdy biuro podróży upadnie, opiekę nad porzuconym gdzieś w świecie turystą przejmuje marszałek województwa, w którym przedsiębiorca został zarejestrowanyźródło: ShutterStock

Urlopy dopiero się zaczęły, a już bankructwo ogłosiły dwa biura turystyczne – relacjonuje pani Małgorzata. – W 2012 r. upadło 10 biur podróży, w tym pięć z Mazowsza. Kłopot z powrotem do kraju miało 7 tys. turystów! W internecie pełno jest porad, jak sprawdzić, czy biuro podróży nie upadnie, ale jak widać – bezskutecznych, skoro tak trudno tę upadłość przewidzieć. Chciałabym wiedzieć, co robić, gdy biuro podróży już ogłosi niewypłacalność? – pyta czytelniczka.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • damian 40(2013-07-20 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    lepiej siedziec w domu a nie latać na wakacje, lepiej opalac sie na działce, pod gruszą.

    Odpowiedz
  • just(2013-07-12 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Ale dlaczego podatnicy mają płacić za czyjeś wakacje? To nie mogą się sami ubezpieczyć na tę okoliczność, ci tzw. turyści z biur podróży !?

    Odpowiedz
  • littlelesssweet(2013-07-12 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    durny truizm. ja też zapłacę za Twoje wakacje, jak Cię jakiś bankrut oszust zostawi na końcu świata. do parlamentu z takimi pomysłami, tzw. idealisto

    Odpowiedz
  • Kuba(2013-07-12 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    A co w tym kraju Tuska nie bankrutuje? On sam nabrał 10000000000000 zł pozyczek z zagranicy na bzdety czyli stadiony przeciwpowodziowe!
    Ci co budowali drogo zbankrutowali .
    Energetyka idzie na dno.
    ZUS rozkradziony ,fundusz swiadczeń pokoleniowych rozkradziony, NFI rozkradzione , Emertury rozkradzione

    Odpowiedz
  • zniesmaczony do 3(2013-07-12 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Po obaleniu komuny jeden z "bojowników o demokrację"powiedział:TERAZ K...A MY-to hasło od 1989 r jest w pełni realizowane.Chcieliśmy wolność i demokrację, to mamy.

    Odpowiedz
  • TROCKI(2013-07-12 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jak na obrazku. Każda popierdułka może dziś założyć firme, zbankrutować i obciążyć swoimi zobowiązaniami reszte podatników. I znajdą się tacy, co powiedzą, że to wina Tuska.
    Imbecyli nam nie brakuje, jak widać. mnożą sie i tworzą urojenia.

    Odpowiedz
  • gość(2013-07-12 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    dlatego sami sobie chcemy jechać, bez biura.w którym banku znajdę dobrą ofertę kredytów gotówkowych?

    Odpowiedz
  • Arek(2013-07-13 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem po co ludziom biuro turystyczne.Naprawde taniej wychodzi znalezienie hotelu w sieci i dolot tam na własny rachunek.Ja przeżyłem koszmar gdy w 2006 roku zbankrutowało biuro i właściciel hotelu wyrzucił mnie z rodziną na bruk.Od tego czasu nie korzystam z biur podrózy i mam pewne wakacje.

    Odpowiedz
  • zx(2013-07-13 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Zdaje się, że na działalność biur podróży zgodę wydają odpowiednie urzędy szczebla wojewódzkiego. Dlaczego więc nie kontrolują ich działalności a później wypinają się jeżeli takie biuro (kasujące klientów do ostatniej chwili) pada i klienci zostają na lodzie. Gdzie wreszcie jest ten cały UOKiK - siedlisko darmozjadów?

    Odpowiedz
  • ola(2013-07-13 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Mi tam nie udał się odłożyć ale nie miałam większych problemów z dostaniem kredytu w getin banku więc na wakacje jadę.

    Odpowiedz
  • ziomski(2013-07-14 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    dlatego wybiera się biura podróży o dużym zabezpieczeniu i dużej popularności. Ja tam nie mam problemu wyjeżdżam z itaką i się nie martwię czy wrócę czy nie wrócę. Mogę tylko współczuć tym co przeżyli koszmar no ale trochę sami są sobie winni. Nie wybiera się podejrzanie tanich wczasów bo to od razu czuć przekrętem.

    Odpowiedz
  • grzesiek(2013-07-15 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    Racja, tylko dużym biurom można obecnie zaufać. Oczywiście zawsze należy sprawdzać. A jak ktoś wykupił wycieczkę lub wczasy wybierając ofertę najkorzystniejszą cenowo, jako jedyne kryterium, to faktycznie może się martwić.

    Odpowiedz