Biuro turystyczne Excalibur Tours zgłosiło do marszałka woj. małopolskiego upadłość. Poza granicami przebywa grupa klientów biura, która dzisiaj wróci do kraju - poinformował w niedzielę PAP kierownik biura prasowego urzędu marszałkowskiego Piotr Odorczuk.

Biuro było ubezpieczone. Roszczenia za imprezy turystyczne, które nie zostały zrealizowane, zostaną pokryte z gwarancji ubezpieczeniowej.

"W dniu zgłoszenia upadłości za granicą przebywa 35-osobowa grupa młodzieży z trzema opiekunami i pilotem. Dziś w ramach gwarancji ubezpieczeniowej organizatora turystyki grupa ta wyjedzie do kraju" - powiedział Odorczuk.

Wszyscy klienci biura Excalibur Tours, ubiegający się o zwrot pieniędzy proszeni są o kontakt z departamentem turystyki, sportu i promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Szczegółowe informacje na temat warunków formalnych takiego zgłoszenia znajdują się na stronie: www.malopolska.pl.

Jak podawało radio RMF, przebywający za granicą klienci biura to grupa gimnazjalistów, którzy w piątek wyjechali do Paryża. "Paryż miał być początkiem ich tygodniowej wycieczki objazdowej po Europie. W sobotę rano grupa zaczęła zwiedzanie, ale w ciągu dnia opiekunowie nagle dowiedzieli się, że biuro Excalibur Tours zbankrutowało i nie opłaciło wyjazdu. Organizacją pomocy i noclegu dla gimnazjalistów zajęli się na odległość rodzice" - podało RMF, poinformowane o sprawie przez rodziców.