Wakacje 2020: Od lipca Grecja wpuszcza wszystkich turystów, ale na nowych zasadach

autor: Alicja Deneka01.07.2020, 11:35; Aktualizacja: 01.07.2020, 11:39
Nowe zasady dla podróżujących obowiązują od 1 lipca do 31 sierpnia br.

Nowe zasady dla podróżujących obowiązują od 1 lipca do 31 sierpnia br.źródło: ShutterStock

Chcesz pojechać na wakacje do Grecji? Teraz oprócz dokumentów służby będą sprawdzać specjalny QR kod.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • K(2020-09-07 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Wypelnialm formularz w niedzielę o 14 jutro mam wylot kodu brak

    Odpowiedz
  • Marek(2020-08-15 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    Formularz można wypełnić dopisując do niego członków rodziny (tylko niepełnoletni). Osoba dorosła (każda) teoretycznie powinna mieć swój. Teoretycznie, ponieważ na stronie travel.gov.gr jest napisane wyraźnie: One PLF should be submitted per family - czyli jeden kod na rodzinę. Lądowałem w Grecji 08 08 20 i na formularzu miałem dopisane dziecko, żona tak samo. Nie było żadnych problemów z wjazdem. Czyli nie do końca jest prawdą informacja w internecie, że każdy powinien mieć swój kod (nawet niemowlęta)

    Odpowiedz
  • joanna(2020-07-27 23:50) Zgłoś naruszenie 00

    Czy dziecko ma oddzielny kod qr ma 12 lat

    Odpowiedz
  • Pawel(2020-07-11 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ankietę wypełniliśmy w czwartek, dzisiaj sobota, wylot o 7 rano w niedzielę, jeszcze nie mamy kodu QR, mam nadzieję, ze dojdzie:)))

    Odpowiedz
  • olo(2020-07-08 11:01) Zgłoś naruszenie 11

    to sobie dopiero wyobraź wykupione wczasy na rodos za kilka tys zl i co na lotnisku czujesz sie znakomicie robia ci test i wychodzi korona i kwarantanna załamka .. w tym roku odpuszczam wakacje za granicą .. zostało zimne Polskie Morze ...

    Odpowiedz
  • Lekarz(2020-07-07 15:42) Zgłoś naruszenie 56

    Kontrol kontrola i raz jeszcze kontrola! Nie ma zadnego wirusa o jakim pisza media, wszystko klamstwo. Jest tylko NWO, czyli organizacja swiata na nowo i duza kontrola spoleczna. Kto jest kretynem wierzy w wirusy kto jest madry to rozumie wszystko!

    Odpowiedz
  • AD(2020-07-06 08:40) Zgłoś naruszenie 11

    Jak tam było z odprawą na miejscu ? Robili testy na lotnisku , mierzyli temperaturę , jak w hotelu ? jeśli można to dajcie znać jak to wyglądało.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Adam(2020-07-04 23:45) Zgłoś naruszenie 01

    Wypełniłem i kod dostałem w minutę na swoją pocztę, a mam 30 godzin do wylotu

    Odpowiedz
  • Zawiedziona(2020-07-02 15:18) Zgłoś naruszenie 41

    Dziś wieczorem lecę do Grecji. Kod dostałam w ostatniej chwili. Teraz stres przed testami , zmiana powrotu na 3 w nocy. Koszmar. Zostańcie w Polsce. To nie jest warte waszych nerwów.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • covid 19(2020-07-02 10:46) Zgłoś naruszenie 21

    jeszcze w tych ****** na wakacjach !! kto to tą ustawe wprowadzil , pytam sie????

    Odpowiedz
  • Lemon(2020-07-01 23:50) Zgłoś naruszenie 34

    Skoro juz teraz są problemy przed wylotem...to strach pomyśleć co sie moze wydarzyć przed powrotem do kraju. Nigdy w sumie nie wiadomo czy nie zastanie nas tam niespodzianka i przymusowa kwarantanna... Wolę sobie darowac takie akcje. Według mnie bezpieczniej w tym roku pojeździć po Polsce. Z dzieciakami zaczynamy tour po górach od przyszłego wtorku. Miejsce docelowe to Białka tatrzańska i hotel bania. Tam posiedzimy juz jako podsumowanie wyjazdu kilka dni, zeby odpoczac i sie zregenrować. Zwłaszcza ze w hotelu dzieciaki beda miały zajęcie na cały dzien czy w ogrodach dla dzieci czy w w specjalnych brodzikach czy mokrych placach zabaw. W tym czasie my na spokojnie wreszcie odetchniemy w spa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zawiedziona(2020-07-01 22:18) Zgłoś naruszenie 32

    Tylko, ze system tych kodów nie nadąża generować. Jutro mam lecieć a kodu dalej nie mam. Paranoja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jarek(2020-07-01 20:36) Zgłoś naruszenie 62

    38 godzin i nadal czekam na Qr cod. Ciekawe kiedy dostanę.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Andrzej(2020-07-01 19:01) Zgłoś naruszenie 50

    W takim wypadku nie ma sensu lecieć do Grecji i ryzykować, że algorytm wskaże nas do wymazu i będziemy czekać w hotelu na wynik, który przyjdzie po jakim czasie? Nigdzie nie ma tej informacji. Choćby po jednym dniu przyszedł to i tak jeden dzień stracony to dużo w przypadku wyjazdu tygodniowego, kto zwróci za to pieniądze? Pewnie nikt. A jak przyjdzie wynik np. po 2 dniach biorąc pod uwagę, że będzie dużo turystów do przebadania i biorąc pod uwagę lekkie podejście do życia Greków, to co? Lipa jednym słowem. A jak wyjdzie dodatni bezobjawowy? To będą dopiero jaja, 2 tygodnie w izolacji u Greków. Ja mam lecieć z Pyrzowic, nie wiadomo czy system nie ma ustawione, że było ognisko zarażeń na śląsku, więc lepiej brać od nich wymaz. Przecież po numerze lotu, który tam trzeba podać da się ustalić skąd dokąd leci samolot. Jednym słowem daruję sobie wakacje u nich w tym roku, jeśli dalej to będzie obowiązywać, nie warto ryzykować.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz