Lotnisko Warszawa-Radom staje się coraz ważniejszym punktem na mapie lotnictwa w Polsce, przyciągając nowe linie lotnicze i biura podróży. We wtorek pasażerowie korzystający z radomskiego lotniska otrzymali kolejne dobre informacje – swój pierwszy kierunek zaproponowała linia lotnicza Wizz Air, Itaka zapowiedziała podwojenie oferowania w sezonie lato 2024.

Lotnisko Warszawa-Radom od momentu uruchomienia w kwietniu br. obsłużyło już prawie 90 tys. podróżnych i zajmuje coraz mocniejszą pozycję na mapie polskich lotnisk regionalnych. Lotnisko otwarte zostało w kwietniu bieżącego roku, a już pobiło czterokrotnie wynik zbiorczy jego poprzednika z lat 2015-2017.

Dobry start nowego lotniska regionalnego potwierdziła decyzja linii Wizz Air, która ogłosiła rozpoczęcie regularnych lotów z Lotniska Warszawa-Radom. To czwarty kierunek uruchomiony na sezon zimowy, po Rzymie, Paryżu i Szarm el-Szejk. Wizz Air to również czwarty przewoźnik działający na tym lotnisku, co potwierdza, że decyzja o powstaniu lotniska była słuszna.

Stanisław Wojtera, Prezes Polskich Portów Lotniczych S.A., podkreśla znaczenie tego wydarzenia: "Bardzo cieszę się z decyzji Wizz Air. Jest to fantastyczna wiadomość nie tylko dla Lotniska Warszawa-Radom, ale również dla naszych pasażerów. Jestem przekonany, że połączenie naszego partnera zyska popularność, a nasza baza pasażerska będzie dynamicznie rosła. W krótkim czasie od otwarcia pobiliśmy zbiorczy wynik z kilku lat działalności starego portu. To dowód, że Lotnisko Warszawa-Radom już osiągnęło sukces i na trwałe wpisało się na mapę lotniczej Polski."

Wizz Air rozpoczyna swoją współpracę z Lotniskiem Warszawa-Radom od kierunku do Larnaki na Cyprze, a loty będą odbywały się 2 razy w tygodniu, w środy i soboty.

Sasha Vislaus, Managerka ds. Komunikacji Korporacyjnej w Wizz Air, wyraziła swoją radość z tego wydarzenia: "Jest nam niezmiernie miło ogłosić nową trasę z Radomia. Ta ekspansja jest świadectwem naszej misji uczynienia podróży lotniczych bardziej dostępnymi i przyjemnymi dla coraz większej liczby pasażerów. Cieszymy się, że możemy zaoferować nowe miejsce wypoczynku dla podróżnych z Radomia. Z niecierpliwością czekamy na obsługę pasażerów na tej trasie i zapewnienie im wyjątkowych wrażeń."

Pojawienie się Wizz Air to nie jedyna dobra wiadomość. Także Biuro Podróży Itaka po bardzo dobrych wynikach z tego sezonu letniego zdecydowało powiększyć ofertę na Lotnisku Warszawa-Radom. Na sezon lato 2024 dostępne będą różnorodne kierunki, takie jak Antalya, Burgas, Tirana oraz nowości - Heraklion i Marsa Alam.

Piotr Henicz, Wiceprezes i Współwłaściciel BP Itaka Holdings, wyjaśnia tę decyzję: "Itaka w pierwszym roku funkcjonowania lotniska w Radomiu osiągnęła bardzo dobre wyniki. Wysłaliśmy stąd około 10 tys. klientów, obłożenie było na poziomie 95%, w związku z powyższym podjęliśmy decyzję o rozwoju liczby kierunków oferowanych z lotniska w Radomiu."