Gęściej nad naszym niebem: Wszyscy przewoźnicy zapowiadają nowe połączenia

autor: Damian Furmańczyk14.12.2015, 07:39; Aktualizacja: 14.12.2015, 12:07
Nowe połączenia z polskich lotnisk w 2016 roku

Nowe połączenia z polskich lotnisk w 2016 rokuźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W przyszłym roku nowości w siatce połączeń zapowiadają niemal wszystkie krajowe porty lotnicze. LOT poszerza ofertę o niemal jedną trzecią. Większość nowych tras obsłuży warszawskie Okęcie

Już od 1 stycznia z niektórych polskich lotnisk będzie można polecieć w zupełnie nowych kierunkach. Najwięcej zmian czeka pasażerów odlatujących ze stołecznego portu Chopina. W Nowy Rok LOT uruchomi w Warszawie połączenia z Düsseldorfem, Zurychem i Erywaniem. Dzień później do siatki dołączą Barcelona, Belgrad, Kiszyniów i Zagrzeb. 13 stycznia ruszą długo oczekiwane loty do Tokio, a 23 stycznia – do Wenecji.

Kolejne kierunki LOT uruchomi już za trzy miesiące. 1 marca do rozkładu dołączy Luksemburg, a kolejnego dnia Ateny, Lublana i Charków. Pod koniec miesiąca polskie linie zaczną także latać do Bejrutu, rumuńskiego Klużu-Napoki i Nicei. Oprócz nowych kierunków rodzimy operator zwiększy częstotliwość na innych trasach. Od 1 marca do Szczecina będziemy mogli polecieć 17 razy tygodniowo (obecnie 12), a do Kijowa – 14 zamiast 12. Pod koniec marca z pięciu do siedmiu zwiększy się także liczba lotów do Tel Awiwu.

Wizz Air śladami LOT-u

Zimowa ofensywa polskiego przewoźnika to efekt zakończenia procesu restrukturyzacji spółki. W jej wyniku LOT otrzymał 527 mln zł pomocy publicznej i musiał zawiesić niektóre połączenia. Wraz z rozpoczęciem nowego roku wszystkie ograniczenia znikają. – Nowa oferta jest o ponad 30 proc. większa niż obecnie. Z pewnością będziemy najszybciej rosnącą linią lotniczą na lotnisku Chopina – zapowiada rzecznik LOT Adrian Kubicki.

Nowe relacje ze stołecznego lotniska przewiduje także Wizz Air, który od maja będzie korzystał w stolicy z dodatkowego, szóstego samolotu. W rozkładzie od 13 maja znajdą się Aberdeen, Bari, Bristol i Reykjavik. – Najprawdopodobniej latem do siatki Wizz Aira powrócą także sezonowe połączenia z kurortami w Bułgarii, Grecji i we Włoszech – twierdzi rzecznik lotniska Chopina Przemysław Przybylski. Oprócz zwiększenia floty Wizz Air zamierza także wymienić dwa samoloty latające z Warszawy. Mieszczące 180 pasażerów modele Airbus A320 zastąpi wersja A321 zabierające na pokład nawet 230 osób. Przewoźnik będzie chciał przewozić nie tylko więcej, ale i częściej. Przed wakacjami zwiększy się liczba lotów do Londynu Luton, Sztokholmu, Budapesztu, Oslo, Doncaster, Kutaisi, Birmingham i Katanii. Ostatnią oficjalną nowością w stolicy będzie Toronto. Transatlantycką relację od 16 czerwca przyszłego roku obsłuży linia Air Canada Rouge.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie