18 października wchodzi w życie ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy. Informacje o zmianie od trzech tygodni są dostępne na peronach, dworcach oraz
w Internecie.

Korekta rozkładu jazdy zapewnia pasażerom utrzymanie optymalnego, przygotowanego według ich potrzeb rozkładu jazdy. Dostosowuje również szczegółowo skomunikowania pomiędzy pociągami dalekobieżnymi, regionalnymi i aglomeracyjnymi.

Wykonawcom prac korekta gwarantuje możliwość efektywnego i szybkiego prowadzenia inwestycji na torach, bez zmian w rozkładzie jazdy i opóźnień pociągów.

Wśród prowadzonych projektów, których celem jest skrócenie czasu przejazdów pociągów i podniesienie komfortu podróży pasażerów są m.in. prace na trasach Warszawa – Białystok, Kutno – Sierpc, Kraków – Tarnów, Wrocław – Poznań, Wrocław – Jelenia Góra oraz na Centralnej Magistrali Kolejowej. Modernizowane są m.in. stacje: Warszawa Gdańska, Zielona Góra, Jelenia Góra, Bydgoszcz, Gliwice.

Już dziś pasażerowie mogą korzystać z efektów inwestycji. W Małopolsce to „odlotowe” połączenie Kraków Główny – Port Lotniczy. We Wrocławiu zwiększa się przepustowość trasy od Poznania do stacji Wrocław Główny. Przez zmodernizowany wiadukt pojedzie o 40 pociągów więcej, otworzony będzie zmodernizowany przystanek Wrocław Popowice. Zakończyły się prace na trasie Koluszki – Częstochowa i skrócił się czas podróży o pół godziny. We wrześniu na Pomorzu dzięki zakończonej rewitalizacji linii pojechały pociągi z Kartuz do Gdyni.

Informacje o korekcie trafiają do pasażerów m.in. przez: zapowiedzi na dworcach i w pociągach, strony internetowe, profile na FB, infolinię 19 757. Poza tradycyjnymi punktami informacyjnymi, jak kasy czy centra obsługi klienta, podróżni otrzymają wsparcie mobilnych informatorów, którzy w najbliższy weekend będą dyżurować na największych dworcach w Polsce.

Ponadto rozkład jest dostępny m.in. na stronach internetowych: www.intercity.pl, www.plk-sa.pl oraz www.rozklad-pkp