Linia lotnicza Ryanair ogłosiła w środę zimowy rozkład lotów z Poznania. Pasażerowie ze stolicy Wielkopolski będą mogli latać m.in. do Ammanu, Brukseli, Helsinek i Manchesteru. Łącznie od października przewoźnik będzie oferował z Poznania 23 trasy.

Według wiceprezesa Portu Lotniczego Poznań-Ławica Piotra Bykowskiego rozbudowywana oferta linii lotniczej jest w obecnych, trudnych dla branży i poznańskiego lotniska czasach pandemii szansą dla poznaniaków i Wielkopolan na realizację ich planów podróżniczych.

"Po okresie wakacyjnym i największej siatce połączeń w historii lotniska, teraz sezon zimowy, z ogłoszonym przez Ryanair rozkładem lotów, ponownie otwiera optymistyczne perspektywy. Amman, Bruksela, Helsinki i Manchester, oczekiwane od dłuższego czasu, to kierunki tak różnorodne, że spełnią różne potrzeby naszych pasażerów" – powiedział.

Prezes Buzz – linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair - Michał Kaczmarzyk podkreślił, że Ryanair "angażuje się w odbudowę ruchu lotniczego oraz turystyki w Polsce, przywracając połączenia oraz uruchamiając nowe trasy".

"Ryanair będzie obsługiwał łącznie 23 trasy z Poznania, co potwierdza, że podróże lotnicze wracają do poziomu sprzed pandemii" – powiedział Kaczmarzyk.