W środę Zarząd Transportu Miejskiego rozpocznie dużą akcję promującą otwarcie kolejowego połączenia na warszawskie Lotnisko Chopina. W metrze i na przystankach pojawią się informacje dla pasażerów, ZTM wyda też ulotki informacyjne w czterech językach.

Jak poinformował we wtorek ZTM, akcja będzie zorganizowana po to, by informacja o otwarciu połączenia dotarła do jak największej grupy pasażerów. "Komunikaty o uruchomieniu połączenia emitowane będą na wyświetlaczach w pociągach SKM. Na ekranach reklamowych w wagonach metra, w tramwajach, autobusach i pociągach SKM emitowany będzie promocyjny spot. Spot reklamowy będzie także na antenie TVP Warszawa" - poinformował ZTM.

Informacje dla pasażerów mają zostać opublikowane na stronach internetowych Szybkiej Kolei Miejskiej, Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Kolei Mazowieckich, a także na stronie Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Plakaty informacyjne zostaną też wywieszone na przystankach komunikacji miejskiej oraz w pociągach SKM i Kolei Mazowieckich.

Od poniedziałku mają być dostępne ulotki, zawierające informacje, mapkę i rozkład jazdy w czterech językach - polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. "Będzie można się w nie zaopatrzyć we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej, punktach informacji turystycznej Stołecznego Biura Turystyki, w punkcie informacyjnym na Dworcu Centralnym, w kasach KM i WKD, a także we wszystkich Punktach Obsługi Pasażera ZTM oraz w pociągach Intercity przejeżdżających przez Warszawę" - poinformował ZTM.

Mazowiecki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie tunelu kolejowego na warszawskie Lotnisku Chopina i przystanku przy terminalu w piątek. Pierwsze rozkładowe pociągi pojadą na lotnisko 1 czerwca br.

Tunel na lotnisko na warszawskim Okęciu i podziemny przystanek w porcie lotniczym to jedna z najważniejszych inwestycji na Euro 2012. Oddanie połączenia umożliwi szybki dojazd na lotnisko z centrum miasta. Po linii tej ma jeździć warszawski przewoźnik SKM, który specjalnie kupił 13 nowoczesnych pociągów, mogących na raz zabrać około tysiąca pasażerów. Na lotnisko będą jeździć też Koleje Mazowieckie. Koleje Mazowieckie po oddaniu do użytku portu lotniczego w Modlinie - co jest planowane na lipiec br. - uruchomią również pociągi łączące oba warszawskie lotniska.