statystyki

Hulajnodze elektrycznej bliżej do motoroweru niż do pieszego. Zmiana podejścia policjantów

autor: Piotr Szymaniak12.11.2019, 07:31; Aktualizacja: 12.11.2019, 07:32
Sąd uchylił w piątek mandat nałożony na słowacką turystkę potrąconą na chodniku przez nastolatka jadącego e-hulajnogą.

Sąd uchylił w piątek mandat nałożony na słowacką turystkę potrąconą na chodniku przez nastolatka jadącego e-hulajnogą.źródło: ShutterStock

Sąd uchylił w piątek mandat nałożony na słowacką turystkę potrąconą na chodniku przez nastolatka jadącego e-hulajnogą. Zrobił to na wniosek komendanta stołecznego policji. Ważniejsza od postanowienia sądu jest jednak zmiana stanowiska stołecznych policjantów, jak traktować osobę poruszającą się takim urządzeniem.

Przypomnijmy. W kwietniu br. pani Marcela fotografowała jeden z zabytków przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Zrobiła na chodniku krok do tyłu i wtedy wjechał w nią rozpędzony piętnastolatek. W wyniku tego zdarzenia kobieta rozbiła głowę, a przybyły na miejsce patrol ukarał ją mandatem za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym (art. 86 par. 1 kodeksu wykroczeń), który przyjęła.

Sprawa oburzyła Wojciecha Kotowskiego, eksperta ds. wypadków drogowych z kancelarii Pomorscy i Wspólnicy, który odszukał turystkę i zażądał od policji uchylenia mandatu. W piątek sąd przychylił się do tego wniosku. Zadowolenia nie krył reprezentujący kobietę mec. Paweł Stępień.

– Decyzja policjantów była karygodna i skandaliczna. Nie tylko niesłuszna, ale też demoralizująca dla młodego człowieka kierującego hulajnogą. Dostał on bowiem sygnał, że może szaleć po chodniku, wyrządzić komuś krzywdę i być uznanym za niewinnego. Mam nadzieję, że wywoła to u niego jakąś refleksję – mówi adwokat.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (7)

 • Brawo(2019-11-12 10:41) Zgłoś naruszenie 142

  Brawo!

  Odpowiedz
 • Real-Tim(2019-11-12 12:04) Zgłoś naruszenie 132

  I tu Panie Mecenasie - WIEKI SZACUN. Policjanci obecnie zachowują się jakby byli niedouczeni.

  Odpowiedz
 • asdf,9(2019-11-12 16:53) Zgłoś naruszenie 54

  Nie podano kim był 15-latek tfu! kim byli jego rodzice i jakie mieli koneksje. Teraz u koryta są kolaboranci Watykanu, ich rodziny a chroni ich dojna zmiana ściśle z nimi spleciona. W prawie jest bałagan to i policjanci nie wiedzą jak postępować. Tak wygląda państwa rządzone przez wierzących w prawo i sprawiedliw., a nie potrafiący uchwalić dobrej ustawy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • i rym,cym,cym(2019-11-12 18:36) Zgłoś naruszenie 50

  Ruch drogowy na chodniku?Ciekawe

  Odpowiedz
 • Anna(2019-11-12 21:41) Zgłoś naruszenie 20

  A można było też zakwalifikować ten czyn jako napaść przy pomocy narzędzia niebezpiecznego. Jeżdżenie po chodniku, a raczej slalomy na chodnikach, w których pieszy jest ignorowany. Czysta fizyka pieszemu nie daje szans,. masa razy przyśpieszenie.

  Odpowiedz
 • dfg45345(2019-11-12 19:45) Zgłoś naruszenie 00

  3Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// gns.io/pomocy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie