statystyki

Hulajnodze elektrycznej bliżej do motoroweru niż do pieszego. Zmiana podejścia policjantów

autor: Piotr Szymaniak12.11.2019, 07:31; Aktualizacja: 12.11.2019, 07:32
Sąd uchylił w piątek mandat nałożony na słowacką turystkę potrąconą na chodniku przez nastolatka jadącego e-hulajnogą.

Sąd uchylił w piątek mandat nałożony na słowacką turystkę potrąconą na chodniku przez nastolatka jadącego e-hulajnogą.źródło: ShutterStock

Sąd uchylił w piątek mandat nałożony na słowacką turystkę potrąconą na chodniku przez nastolatka jadącego e-hulajnogą. Zrobił to na wniosek komendanta stołecznego policji. Ważniejsza od postanowienia sądu jest jednak zmiana stanowiska stołecznych policjantów, jak traktować osobę poruszającą się takim urządzeniem.

Przypomnijmy. W kwietniu br. pani Marcela fotografowała jeden z zabytków przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Zrobiła na chodniku krok do tyłu i wtedy wjechał w nią rozpędzony piętnastolatek. W wyniku tego zdarzenia kobieta rozbiła głowę, a przybyły na miejsce patrol ukarał ją mandatem za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym (art. 86 par. 1 kodeksu wykroczeń), który przyjęła.

Sprawa oburzyła Wojciecha Kotowskiego, eksperta ds. wypadków drogowych z kancelarii Pomorscy i Wspólnicy, który odszukał turystkę i zażądał od policji uchylenia mandatu. W piątek sąd przychylił się do tego wniosku. Zadowolenia nie krył reprezentujący kobietę mec. Paweł Stępień.

– Decyzja policjantów była karygodna i skandaliczna. Nie tylko niesłuszna, ale też demoralizująca dla młodego człowieka kierującego hulajnogą. Dostał on bowiem sygnał, że może szaleć po chodniku, wyrządzić komuś krzywdę i być uznanym za niewinnego. Mam nadzieję, że wywoła to u niego jakąś refleksję – mówi adwokat.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (7)

 • Brawo(2019-11-12 10:41) Zgłoś naruszenie 142

  Brawo!

  Odpowiedz
 • Real-Tim(2019-11-12 12:04) Zgłoś naruszenie 132

  I tu Panie Mecenasie - WIEKI SZACUN. Policjanci obecnie zachowują się jakby byli niedouczeni.

  Odpowiedz
 • asdf,9(2019-11-12 16:53) Zgłoś naruszenie 54

  Nie podano kim był 15-latek tfu! kim byli jego rodzice i jakie mieli koneksje. Teraz u koryta są kolaboranci Watykanu, ich rodziny a chroni ich dojna zmiana ściśle z nimi spleciona. W prawie jest bałagan to i policjanci nie wiedzą jak postępować. Tak wygląda państwa rządzone przez wierzących w prawo i sprawiedliw., a nie potrafiący uchwalić dobrej ustawy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • i rym,cym,cym(2019-11-12 18:36) Zgłoś naruszenie 50

  Ruch drogowy na chodniku?Ciekawe

  Odpowiedz
 • Anna(2019-11-12 21:41) Zgłoś naruszenie 20

  A można było też zakwalifikować ten czyn jako napaść przy pomocy narzędzia niebezpiecznego. Jeżdżenie po chodniku, a raczej slalomy na chodnikach, w których pieszy jest ignorowany. Czysta fizyka pieszemu nie daje szans,. masa razy przyśpieszenie.

  Odpowiedz
 • dfg45345(2019-11-12 19:45) Zgłoś naruszenie 00

  3Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// gns.io/pomocy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie