statystyki

Śliwa: Urzędnik i turysta podzielą się autem elektrycznym [WYWIAD]

autor: Katarzyna Nocuń21.05.2019, 07:00; Aktualizacja: 21.05.2019, 07:17
Paweł Śliwa

Paweł Śliwaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

 Z e-car sharingiem chcemy docierać do kolejnych miast. Potencjał widzimy w zagłębiach turystycznych - mówi Paweł Śliwa wiceprezes PGE.

Jak wygląda współpraca z samorządami przy wynajmie aut?

By można było budować e-car sharing (wynajem samochodów na minuty) potrzebna jest infrastruktura do ładowania samochodów elektrycznych. Część samorządów widzi tu potencjał i udostępnia miejsca, gdzie możemy budować tę infrastrukturę. Gdy ta jest gotowa, przechodzimy do kolejnego etapu, czyli budowania modelu biznesowego z wykorzystaniem samochodów elektrycznych, czyli potencjalnie e-car sharingu. Ale również proponujemy samorządom łączenie go z e-poolingiem: samochód elektryczny w godzinach pracy urzędu jest wykorzystywany przez jego pracowników, a później mogą nim jeździć mieszkańcy i turyści. Obecnie główną barierą jest ograniczona liczba punktów do ładowania, ale widzimy, że jest to model rozwojowy i będziemy w niego inwestować.

Mówił pan, że w sprawie budowy stacji do ładowania trwają rozmowy między innymi z Kielcami i Łodzią. Co z pozostałymi samorządami?


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie