statystyki

Buczek: Brexit osłabi naszych przewoźników [WYWIAD]

autor: Magdalena Cedro18.10.2018, 07:03; Aktualizacja: 18.10.2018, 07:48
TIR, ciężarówka, transport

Kłopot w tym, że za stanie w kolejkach nikt nam nie zapłaci. A koszt stały naszej jednostki transportowej – czyli tira – to ponad 200 euro dziennie.źródło: ShutterStock

Ciężarówki staną się mobilnym magazynem dla towarów, oczekującym w wielokilometrowej kolejce na odprawę celną - mówi Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników.

Europejscy przywódcy w ostatnich dniach stronili od odpowiedzi na pytanie, czy podczas dzisiejszego spotkania w Brukseli uda się sfinalizować rozmowy o brexicie. Tymczasem to może być ostatni moment na zawarcie porozumienia.

Choćby dlatego, że czas na zaakceptowanie umowy muszą mieć jeszcze parlamenty, w tym brytyjski, gdzie spodziewana jest ostra batalia o brexit, a jej wynik jest bardzo niepewny.

W ostatnich dniach wydawało się, że sprawy zmierzają w dobrym kierunku. Aż do minionej niedzieli, gdy podczas spotkania unijnego negocjatora Michela Barniera z brytyjskim ministrem Dominikiem Raabem rozmowy się załamały.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie