statystyki

Na remonty samorządowych dróg będzie o 300 mln zł mniej

autor: Urszula Mirowska-Łoskot18.09.2017, 07:08; Aktualizacja: 18.09.2017, 08:53
Droga w Szwecji

Zmiany w finansowaniu lokalnych jezdni są wprowadzane zaskakująco późno.źródło: ShutterStock

W przyszłym roku gminy i powiaty dostaną z budżetu państwa na poprawę infrastruktury drogowej 800 mln zamiast planowanego 1,1 mld zł.

Jeszcze na początku września rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Szymon Huptyś uspokajał: – Przyszłoroczny budżet jest w fazie projektowania, ale wychodzimy z założenia, że zaplanowana kwota się nie zmieni.

Teraz okazuje się, że w resorcie trwają zaawansowane prace nad projektem nowelizacji uchwały w sprawie Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019. Został on właśnie umieszczony w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów. – W materiałach planistycznych do ustawy budżetowej na rok 2018 przewiduje się zmniejszenie limitu wydatków na lokalne drogi do poziomu 800 mln zł – czytamy w uzasadnieniu projektu.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • edek(2017-09-22 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Mysle, ze w Polsce struktura transportu na przestrzeni lat sie zmieni - samochodowy transport pozostanie lokalnym, bedzie sie dalej rozwijal, ale w nieco innym kierunku, dzisiaj jako lokalny transport moze byc rozumiany tez transport Polska Niemcy, a dalszy np do USA, Azji i Afryki. Na przykladzie spedycji M&W Spedition widac jak ogromne znaczeni a transport kolowy w wymianie handlowej z Niemcami

    Odpowiedz
  • 12(2017-12-08 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dadzą kasy z powodów politycznych - no bo dlaczego wzmacniać obecnych włodarzy samorzadowych. Każda nowa droga to dodatkowy plus. I nie jest to plus dla rządu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie