Karuzela z promocjami przy rejestracji kart prepaid nabiera tempa. Operatorzy wytaczają coraz cięższe działa, choć nie w postaci nowych, atrakcyjnych ofert ale nowych sposobów promocji. Konkursy, loterie, „zaprzęgnięcie” do pracy popularnych youtuberów – to teraz ma przynieść realny efekt. A do końca rejestracji pozostały jeszcze 3 miesiące.

Pierwsze promocje Play, Orange czy Plus były atrakcyjne, ale problemem był czas dostępny na ich wykorzystanie – 30 dni. To nie wszystkim przypadło do gustu, szczególnie mając w perspektywie kilka miesięcy do zakończenia procesu rejestracji. Jednak telekomy na razie nie poszły za ciosem…

Wśród komentarzy internautów pojawiają się coraz bardziej negatywne głosy w stylu: „co jeszcze wymyślicie?” wskazujące na znużenie klientów „jedynymi w swoim rodzaju” ofertami. Początek walki o rejestrację był dosyć mocny i operatorzy nie mają zbyt dużego pola do manewru. Ile do tej pory zarejestrowano kart? Tego nie wiemy, gdyż operatorzy nie chcą się tym chwalić. Jak jednak niedawno informował serwis branżowy Telepolis , do 02 lutego 2017 roku, czyli ostatecznej daty wyznaczonej przez ustawodawców, tylko połowa SIM może zostać zarejestrowana. Część klientów z pewnością czeka na kolejne promocje oferowane przez telekomy, część po prostu na razie o tym nie myśli. Być może też nigdy nie skorzystają z takiej możliwości. Tak czy inaczej operatorzy po pierwszych ofertach nie silą się na ich uatrakcyjnienie. Widać tu mocne odejście od polityki, jaka przyświecała wojnie o no limit. Rejestracja kart prepaid? Sprawdź, czemu musimy to zrobić

Pierwszym operatorem, który rzucił na rynek nową promocję podczas drugiego etapu rejestracji był T-Mobile. Trzy tygodnie temu zaoferował nową promocję na kartę, a teraz sięga po sprawdzony w wielu przypadkach pomysł na loterię. Superloteria jest dla wszystkich zarejestrowanych klientów pre-paid oraz przenoszących numer do oferty na abonament lub MIX. Łącznie do rozlosowania jest 100 tys. nagród w tym 4 samochody BMW 318i Limousin.

P4 tymczasem wyciągnął popularnych yotuberów, aby zachęcić nowych klientów do rejestracji w Play. Oczywiście #akcjarejestracja wspierają też inne gwiazdy związane z operatorem. Dodatkowo rejestrując się u „fioletowych” można wygrać telefon iPhone 7. Wystarczy zarejestrować numer, a następnie zrobić sobie selfie w salonie Play, wrzucić zdjęcie na Instagrama lub Facebooka z hashtagiem #akcjarejestracja i oznaczyć na nim Play.
Post musi być publiczny. Rejestracja kart prepaid okazała się groźna? Sprawdź, dlaczego

Czy to już koniec? Raczej dopiero początek. W informacji prasowej dotyczącej Superloterii T-Mobile stwierdza, że licytacji na najlepsze bonusy powiedzieli „pas”. Cóż, nadchodzą święta, a potem ostatni miesiąc do zakończenia procesu rejestracji kart prepaid, zawartego w Ustawie o działaniach antyterrorystycznych lipca 2016 roku. Poczekamy, zobaczymy.

Źródło: mat. prasowe, własne

oprac. T.J