statystyki

Sferia i minister: Indywidualne uzasadnienie dla utajnienia ugody

autor: Ewa Ivanova22.09.2016, 07:34; Aktualizacja: 22.09.2016, 08:42
Sprawa jest precedensowa, bo dotyczy zakresu dostępu do ugody, jaką w lipcu 2013 r. zawarł ówczesny minister administracji i cyfryzacji Michał Boni ze Sferią.

Sprawa jest precedensowa, bo dotyczy zakresu dostępu do ugody, jaką w lipcu 2013 r. zawarł ówczesny minister administracji i cyfryzacji Michał Boni ze Sferią.źródło: ShutterStock

Prezes Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa musi ponownie pochylić się nad tematem udostępnienia ugody zawartej między ministrem administracji i cyfryzacji a spółką Sferia. Zwłaszcza w zakresie danych, które potraktowano jako stanowiące tajemnicę przedsiębiorcy i do których odmówiono dostępu. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, uchylając dwie decyzje prokuratorii. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawa jest precedensowa, bo dotyczy zakresu dostępu do ugody, jaką w lipcu 2013 r. zawarł ówczesny minister administracji i cyfryzacji Michał Boni ze Sferią. Spółka dostała dzięki temu nową częstotliwość radiową zamiast poprzedniej – wadliwej. Do ugody doszło po tym, jak Sferia w listopadzie 2011 r. zakomunikowała rządowi, że zamierza zaskarżyć do Trybunału Arbitrażowego w Paryżu niezgodne – w jej ocenie – z prawem decyzje prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Powodem arbitrażu inwestycyjnego miała być niemożność efektywnego korzystania przez spółkę z przyznanej częstotliwości w paśmie 850 MHz, na którym to paśmie chciałaby budować sieć LTE. Na mocy porozumienia, w zamian za wycofanie roszczeń, operator miał dostać nowe pasmo: z zakresu 800 MHz.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane