Ustawa antyterrorystyczna zmieni rynek telekomunikacyjny w Polsce, a szczególnie sposób korzystania z ofert na kartę. Już wkrótce wszystkie karty prepaid będą wymagały rejestracji. Oznacza to, że klienci będą musieli podać swoje dane (Imię i nazwisko oraz PESEL lub numer dokumentu tożsamości) operatorowi zanim ten zacznie świadczyć usługi.

Zgodnie z ustawa antyterrorystyczną do 1 lutego 2017 roku każda karta pre-paid będzie musiała zostać zarejestrowana, w przeciwnym wypadku przestanie działać. Z kolei pozostało już tylko kilka dni na zakup karty bez rejestracji. Od 25 lipca kiedy przepisy wejdą w życie powinno to być mocno utrudnione. Podsumowujemy oferty operatorów, którzy w związku ze zmianami w prawie postanowili wypromować swoją markę.

Play

Pierwszymi operatorami, którzy to zrobili było Play i Orange. Na początku czerwca Play przedstawił jako pierwszy promocje dotyczące rejestracji kart SIM w P4. Nowi klienci będą mieli zagwarantowane w momencie rejestracji 100 zł na rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 10 GB transferu, a ważność konta wyniesie 12 miesięcy. Stali klienci w zależności od stażu w Play otrzymają dodatkowe nawet 400 złotych na rozmowy poza standardową promocją.

Orange

Jeśli zdecydujecie się zarejestrować numer w Orange do 18 sierpnia br. To otrzymacie bonus 1000 minut do wszystkich sieci oraz 10 GB na internet. Możecie także przenieść już zarejestrowany numer do Orange od innego operatora. Wtedy za 28 zł dostaniecie nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 14 GB na internet.

Plus

500 zł, 50 GB oraz Rok Ważności Konta to natomiast specjalne bonusy Plusa dla użytkowników usług na kartę. Mogą z nich skorzystać wszyscy klienci, którzy zarejestrują swój numer. Promocja jest dostępna zarówno dla nowych, jak i obecnych użytkowników usług Plus na Kartę oraz Plus Internet na Kartę. Klienci Plusha za rejestrację swoich numerów otrzymają bonusy 500 zł oraz 50 GB.

T-Mobile zapowiada podobne zachęty dla klientów w najbliższej przyszłości.

Oprac. T.J.