"Przetargi na częstotliwości LTE prowadzi UKE, ale z informacji posiadanych przez ministerstwo wpłacane są już przez oferentów pierwsze poważne kwoty, stanowiące 25% oferty. Na podstawie tych wpłat wiemy już, że przekroczymy pierwotne planowane wpływy rzędu 1,8 mld zł" - powiedział ISBnews Halicki podczas Welconomy Forum in Toruń.
Dodał, że nie może podać precyzyjnej kwoty, ponieważ przetarg nie jest jeszcze zamknięty.
W połowie lutego Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) rozpoczął aukcję na 19 rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz i 2,6 MHz. Według informacji UKE z 20 lutego, najwyższe zadeklarowane kwoty w aukcji mieściły się w zakresie 26,54-336,29 mln zł za jedno pasmo.
W połowie grudnia UKE zakwalifikował wszystkich, którzy złożyli wstępne oferty - czyli Orange Polska, P4 (operatora Play), Hubb Investments, T-Mobile Polska, Polkomtela (operatora Plus) i NetNet - do II etapu aukcji na 19 rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz i 2,6 MHz.
Sześć firm złożyło oferty wstępne w ramach ogłoszonej w dniu 10 października. Według serwisu Telko.in, za wehikułem Hubb Investments "stoi Emitel", zaś "według danych dostępnych w KRS właścicielem spółki NetNet jest natomiast Szymon Ruta, syn Heronima Ruty, partnera biznesowego Zygmunta Solorza-Żaka". Szymon Ruta pełnił rozmaite funkcje w spółkach kontrolowanych przez Solorza-Żaka, m.in. w Polkomtelu. NetNet zostało zarejestrowane w lutym bieżącego roku" - czytamy w serwisie.
Każda rezerwacja częstotliwości przeznaczona jest do świadczenia usług telekomunikacyjnych w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lub stałej na obszarze całego kraju. Każda rezerwacja będzie uprawniała do wykorzystywania częstotliwości przez okres 15 lat od dnia doręczenia decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości.