Hawe Telekom zakończyła budowę infrastruktury światłowodowej w relacji Warszawa - Sochaczew. Spółka widzi "olbrzymie zainteresowanie" inwestycją i oczekuje kolejnych umów, podało Hawe. Szacuje, iż oddanie do użytku relacji Biała Podlaska - Warszawa, a co za tym idzie - całego odcinka łączącego wschodnią i zachodnią granicę Polski nastąpi w przeciągu kilku tygodni.

"Hawe Telekom rozpocznie eksploatację odcinka Warszawa - Sochaczew udostępniając go pięciu klientom. Hawe Telekom widzi olbrzymie zainteresowanie nowym odcinkiem obecnych i nowych klientów co pozwala oczekiwać kolejnych umów komercjalizujących oddaną do użytku infrastrukturę" - głosi komunikat.

Nowy odcinek infrastruktury łączy warszawski budynek LIM, który jest największym punktem wymiany danych w Polsce z Sochaczewem, gdzie styka się z istniejącą Ogólnopolską Siecią Światłowodową Hawe.

Hawe podkreśla, że oddanie do użytku relacji Warszawa - Sochaczew jest jednym z elementów realizacji strategii rozwoju spółki. Nowa relacja wraz z budowanym odcinkiem Biała Podlaska - Warszawa stworzy najkrótszą drogę tranzytową pomiędzy wschodnią a zachodnią granicą Polski. Umożliwi to transfer danych ze wschodu na zachód Europy z najniższymi możliwymi opóźnieniami, co jest atrakcyjne zarówno dla polskich jak i międzynarodowych operatorów telekomunikacyjnych.

Jednocześnie domykając dwa ringi światłowodowe Hawe Telekom umożliwi podwójną redundancję swojej sieci, co zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo i stabilność dla usług świadczonych na bazie Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej Hawe, podano również.

Grupa Kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.