Tele-Holding Polska planuje przeniesienie notowań z NewConnect na rynek główny GPW w najbliższych tygodniach, poinformował członek zarządu Mark Montoya. Przeniesienu ma towarzyszyć emisja akcji wartych ok. 18,8 mln zł netto, a głównym celem jest dalszy rozwój spólki.

"Czekamy na informację z KNF i gdy tylko ją otrzymamy, w ciągu kilku tygodni chcemy zrealizować nasze plany. Rozmawialiśmy z inwestorami i widzimy spore zainteresowanie na rynku" - powiedział Montoya na konferencji prasowej.

Spółka chce pozyskać z rynku ok. 18,8 mln zł netto, poinformował członek zarządu. Celami emisyjnymi są rozwój bazy abonenckiej, który pochłonie ok. 3,7 mln zł, rozbudowa infrastruktury sieciowej za 9 mln zł oraz stworzenie DataCentre za 6,1 mln zł. Ewentualna nadwyżka zostanie przeznaczona na pozyskiwanie klientów.

"Liczymy na pozytywny odbiór naszej oferty biorąc pod uwagę prognozowany przez nas systematyczny wzrost wyników w kolejnych latach. Jesteśmy spokojni o ich wykonanie, nawet, jeśli przychody spólki mogą być nieco niższe" - zapewnił Montoya.

Przypomniał, ze spółka planuje wypracowanie w tym roku 250,1 mln zł przychodów i 9,6 mln zł zysku netto. W przyszłym roku ma to być odpowiednio: 364,4 mln zł przychodów i 14,3 mln zł zysku netto. W 2013 roku z 210,5 mln zł przychodów THP wypracowała 7,7 mln zł zysku netto.

"Wzrost przychodów w kolejnych latach to wynik rozwoju naszego podstawowego biznesu, ale także mocniejszej pozycji w sprzedaży energii elektrycznej. Widziimy możliwość pozyskania nawet 150 tys. klientów do końca 2015 r. W przypadku sukcesu tego segmentu kolejnym krokiem może być sprzedaż gazu" - podkreślił Montoya.

Członek zarządu zaznaczył, że spółka ma szerokie plany inwestycyjne, więc w najbliższym czasie nie planuje wypłaty dywidendy.

W skład Grupy Kapitałowej Tele-Polska Holding wchodzi pięć firm (e-Telko Sp. z o.o., Teltraffic Sp. z o.o.. DiD Sp. z o.o., TelePolska Sp. z o.o., Mail-box Sp. z o.o.), świadczących pełen zakres usług telekomunikacyjnych klientom indywidualnym, biznesowym, instytucjom publicznym oraz operatorom telekomunikacyjnym. W 2013 r. przychody spółki wyniosły 210,5 mln zł.