statystyki

Koronawirus: Praca i życie emigrowały do internetu

autor: Elżbieta Rutkowska17.03.2020, 11:44; Aktualizacja: 17.03.2020, 11:45
Przed epidemią z takiej formy pracy – jak podaje Instytut Badań Strukturalnych, opierając się na wyliczeniach na podstawie danych z European Working Conditions Survey z 2015 r. − przez kilka dni w miesiącu lub częściej korzystało w Polsce tylko 16 proc. zatrudnionych.

Przed epidemią z takiej formy pracy – jak podaje Instytut Badań Strukturalnych, opierając się na wyliczeniach na podstawie danych z European Working Conditions Survey z 2015 r. − przez kilka dni w miesiącu lub częściej korzystało w Polsce tylko 16 proc. zatrudnionych.źródło: ShutterStock

Dzięki telepracy wiele firm jest w stanie funkcjonować w warunkach epidemii. Wzrosło znaczenie przestrzegania zasad cyberbezpieczeństwa.

Ograniczenia mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa z dnia na dzień zwiększyły zapotrzebowanie na telepracę. Tym bardziej że specustawa w sprawie COVID-19 uprawnia pracodawców do zlecania pracownikom wykonywania ich obowiązków zdalnie, z domu.

Przed epidemią z takiej formy pracy – jak podaje Instytut Badań Strukturalnych, opierając się na wyliczeniach na podstawie danych z European Working Conditions Survey z 2015 r. − przez kilka dni w miesiącu lub częściej korzystało w Polsce tylko 16 proc. zatrudnionych. Dziś trudno oszacować wymuszony koniecznością wzrost popularności telepracy. Firma Antal zajmująca się rekrutacją i doradztwem personalnym podaje, że w branżach, które mają możliwość przestawienia się na tryb zdalny, jest zatrudnione ok. 2,5 mln osób. − Sama obecność pracownika w biurze nie jest gwarancją jego skuteczności. Z badań VMware wynika, że znacznie ważniejszy jest swobodny dostęp do technologii i narzędzi służących do wykonywania naszych obowiązków. Gdzie to robimy, jest sprawą drugorzędną − przekonuje Stanisław Bochnak, strateg biznesowy w VMware Polska, firmie tworzącej oprogramowanie.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Inspektor Pracy(2020-03-27 09:18) Zgłoś naruszenie 31

    .........A Ja się nadal dalej pytam szczególnie POlityków. Ile osób w Polsce zabił do tej pory KoronaVir a ilu do tej pory umarło robotników nie dożywszy emerytur -osób spracowanych w najniebezp i szkodliwych warunkach pracy przez wydłużenie wieku emeryt tak zatrudnianym a dożywszy żyje może rok ,dwa .Czy prowadzicie statystyki śmiertelności tak okradzionych z nadziei na radość odpoczynku emerytalnego, którzy przez mafię Tuska zostali wstecznie gdyż z 2008r działającą na 1998r Ustawą Pomostową a następnie kolejnymi dwoma dołożonymi latami -- zmuszani do nawet 52 lat pracy ,nie licząc nadgodzin które za komuny były powszechne!? Odbierzcie emerytury Platfusom co nie mają więcej niż 30 lat pracy ,dajcie spracowanym z 45 letnim stażem pracy .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane