statystyki

Koronawirus: Praca i życie emigrowały do internetu

autor: Elżbieta Rutkowska17.03.2020, 11:44; Aktualizacja: 17.03.2020, 11:45
Przed epidemią z takiej formy pracy – jak podaje Instytut Badań Strukturalnych, opierając się na wyliczeniach na podstawie danych z European Working Conditions Survey z 2015 r. − przez kilka dni w miesiącu lub częściej korzystało w Polsce tylko 16 proc. zatrudnionych.

Przed epidemią z takiej formy pracy – jak podaje Instytut Badań Strukturalnych, opierając się na wyliczeniach na podstawie danych z European Working Conditions Survey z 2015 r. − przez kilka dni w miesiącu lub częściej korzystało w Polsce tylko 16 proc. zatrudnionych.źródło: ShutterStock

Dzięki telepracy wiele firm jest w stanie funkcjonować w warunkach epidemii. Wzrosło znaczenie przestrzegania zasad cyberbezpieczeństwa.

Ograniczenia mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa z dnia na dzień zwiększyły zapotrzebowanie na telepracę. Tym bardziej że specustawa w sprawie COVID-19 uprawnia pracodawców do zlecania pracownikom wykonywania ich obowiązków zdalnie, z domu.

Przed epidemią z takiej formy pracy – jak podaje Instytut Badań Strukturalnych, opierając się na wyliczeniach na podstawie danych z European Working Conditions Survey z 2015 r. − przez kilka dni w miesiącu lub częściej korzystało w Polsce tylko 16 proc. zatrudnionych. Dziś trudno oszacować wymuszony koniecznością wzrost popularności telepracy. Firma Antal zajmująca się rekrutacją i doradztwem personalnym podaje, że w branżach, które mają możliwość przestawienia się na tryb zdalny, jest zatrudnione ok. 2,5 mln osób. − Sama obecność pracownika w biurze nie jest gwarancją jego skuteczności. Z badań VMware wynika, że znacznie ważniejszy jest swobodny dostęp do technologii i narzędzi służących do wykonywania naszych obowiązków. Gdzie to robimy, jest sprawą drugorzędną − przekonuje Stanisław Bochnak, strateg biznesowy w VMware Polska, firmie tworzącej oprogramowanie.


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Inspektor Pracy(2020-03-27 09:18) Zgłoś naruszenie 31

    .........A Ja się nadal dalej pytam szczególnie POlityków. Ile osób w Polsce zabił do tej pory KoronaVir a ilu do tej pory umarło robotników nie dożywszy emerytur -osób spracowanych w najniebezp i szkodliwych warunkach pracy przez wydłużenie wieku emeryt tak zatrudnianym a dożywszy żyje może rok ,dwa .Czy prowadzicie statystyki śmiertelności tak okradzionych z nadziei na radość odpoczynku emerytalnego, którzy przez mafię Tuska zostali wstecznie gdyż z 2008r działającą na 1998r Ustawą Pomostową a następnie kolejnymi dwoma dołożonymi latami -- zmuszani do nawet 52 lat pracy ,nie licząc nadgodzin które za komuny były powszechne!? Odbierzcie emerytury Platfusom co nie mają więcej niż 30 lat pracy ,dajcie spracowanym z 45 letnim stażem pracy .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane