statystyki

T-Mobile dźwiga się po czwartkowym pożarze

autor: Elżbieta Rutkowska04.02.2019, 06:56; Aktualizacja: 04.02.2019, 10:04
Jak nas informuje biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji, biegły nie zbadał jeszcze miejsca zdarzenia, więc przyczyny pożaru nie są na razie znane.

Jak nas informuje biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji, biegły nie zbadał jeszcze miejsca zdarzenia, więc przyczyny pożaru nie są na razie znane.źródło: DGP

Jeszcze w tym tygodniu będą usuwane skutki awarii. Firma będzie też musiała znaleźć nowe lokum na serwerownię i miejsce pracy ok. 50 osób.

Wciąż nie działa np. system migracji numerów i aktywowania ich w T-Mobile. Dopiero dziś okaże się również, czy udało się przywrócić stuprocentową sprawność systemu sprzedaży – bo w weekend nie było możliwości, by go przetestować.

Problemy operatora zaczęły się po pożarze, jaki w czwartek wybuchł na Annopolu, w warszawskiej dzielnicy Białołęka, gdzie obok hali magazynowej T-Mobile wynajmował pomieszczenia na biura i serwerownię. „Ucierpiała infrastruktura sieciowa oraz systemy niezbędne do świadczenia wielu usług i serwisów dla naszych klientów” – informował operator w komunikacie prasowym. Podkreślał, że znaczną część infrastruktury udało się przenieść do zapasowego centrum danych.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • Dolejlama(2019-02-04 11:28) Zgłoś naruszenie 263

    W życiu bym nie przypuszczał, że jeden z ważniejszych operatorów ma coś ala centrala telefoniczna w blaszanej budzie.

    Odpowiedz
  • Misiek(2019-02-04 11:21) Zgłoś naruszenie 164

    To kara za ich fatalne usługi bankowe i telekomunikacyjne.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pracownik(2019-02-04 20:25) Zgłoś naruszenie 81

    Tacy są teraz operatorzy minimalne nakłady maksymalny zysk. Szefowie T-Mobile się pławią w luksusach a sprzęt i Obsługa nieważna, Klienci płacą i tak ma byc. Dopiero kryzys obnaża co się dzieje naprawdę.

    Odpowiedz
  • Beata(2019-02-04 15:46) Zgłoś naruszenie 51

    Brak sprawdzenia kodem ile internetu zostalo

    Odpowiedz
  • Popcorn (2019-02-04 17:07) Zgłoś naruszenie 50

    Doładowania prepaid od wczoraj nie ma. Może to nie ma związku z pożarem no ale fakt faktem.

    Odpowiedz
  • Jot(2019-02-05 18:27) Zgłoś naruszenie 30

    Serwerownia nie zabezpieczona przed pożarem? Na czym oni ją postawili? Na dywanach w szopie z desek??? Niby taka poważna firma, a tu taka wpadka. Pamiętam, jak wydawali grubą kasę na niedorzeczne reklamy, a jak przejęli erę, to od razu chcieli podnieść koszt za impuls o grosz. No to im "podziękowałem". Skoro mieli na reklamy to może trzeba było zabezpieczyć serwerownie.

    Odpowiedz
  • Xyz(2019-02-05 18:10) Zgłoś naruszenie 10

    Brak możliwości wysłania i odbioru mmsów. Smsy przychodzą z opóźnieniem

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • była ( na szczęście !) klientka(2019-02-07 02:54) Zgłoś naruszenie 00

    Oni padają i śmierdzi mi to wyłudzeniem odszkodowania.......

    Odpowiedz
  • tadeuszs.1956(2019-02-08 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    moze znowu wykupili całą partie HUAWEI , a co z firma z chin to wiadomo....i wpadka....a ponad 10 lat temu wykupili cała partie NOKII I potem w warszawie były ogłoszenia że aparat NOKII daja za 1 zł....bo rynek był nasycony i tak nikt nie chciał kupować.

    Odpowiedz
  • obserwator (2019-02-10 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jak mnie to cieszy to kara za to jak traktujecie swoich klientów.Złodzieje i oszuści.

    Odpowiedz