statystyki

Handel chce decydować o tym, komu powierzy odbiór śmieci

autor: Patrycja Otto10.06.2014, 19:00
Śmieci

Śmieciźródło: ShutterStock

Handlowcy opracowali własne propozycje zmian do ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1399). Przesłali je do Ministerstwa Ochrony Środowiska oraz do sejmowej komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa, na której swój projekt przedstawili posłowie PO i SLD. Najważniejszy postulat dotyczy dowolności przystąpienia do systemu gminnego odbioru odpadów komunalnych.

– Częstotliwość wywozów jest narzucana przez gminy z góry i nie jest dopasowana do potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej. Podobnie jak obowiązek mycia i dezynfekcji pojemników, który nie wszędzie jest obligatoryjny dla gmin – wyjaśnia Karol Stec z departamentu prawnego Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2014-06-10 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    Też chcę decydować , bo mój niemiecki odbiorca śmieci nie wywiązuje się ze swych obowiązków , a ponadto okrada mnie bezczelnie - do spółki z lokalnymi urzędnikami . I coś mi się wydaje , że to taka nowa , świecka tradycja .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane