statystyki

Urząd miasta musi pomagać eksmitowanym mieszkańcom

06.11.2019, 08:10; Aktualizacja: 06.11.2019, 13:14
dług, kasa, pieniądze, bieda

W sprawie o opróżnienie lokalu sąd z urzędu zawiadamia gminę w celu umożliwienia jej wstąpienia do sprawy po stronie powoda. W wyroku nakazującym opróżnienie sąd orzeka bowiem o uprawnieniu do otrzymania lokalu socjalnego albo o braku takiego uprawnienia, a obowiązek zapewnienia lokalu ciąży właśnie na gminie.źródło: ShutterStock

Właściciel chce eksmitować osoby, które nie wnoszą z tytułu użytkowania lokalu żadnych opłat. Czy takie działania można podjąć o każdej porze w roku i bez dodatkowych ograniczeń?

Nie. Co do zasady wyroków sądowych nakazujących opróżnienie lokalu nie wykonuje się od 1 listopada do 31 marca włącznie, jeżeli osobie eksmitowanej nie wskazano lokalu, do którego ma nastąpić przekwaterowanie. Regulacja ta ma chronić przed eksmisją na bruk w okresie zimowym.

W sprawie o opróżnienie lokalu sąd z urzędu zawiadamia gminę w celu umożliwienia jej wstąpienia do sprawy po stronie powoda. W wyroku nakazującym opróżnienie sąd orzeka bowiem o uprawnieniu do otrzymania lokalu socjalnego albo o braku takiego uprawnienia, a obowiązek zapewnienia lokalu ciąży właśnie na gminie.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane