statystyki

Słowik: Prawdziwa weryfikacja komisji [KOMENTARZ]

autor: Patryk Słowik29.10.2018, 07:12; Aktualizacja: 29.10.2018, 07:18
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Patryk Słowik, fot. Wojciech Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji będzie działała do końca kadencji Sejmu, na jej czele pozostanie Patryk Jaki, ale zarazem zaczną się „poszukiwania nowych rozwiązań prawnych dla jej funkcjonowania”. To słowa ministra Jakiego z ostatniego piątku. Odniósł się w ten sposób do spekulacji na temat funkcjonowania komisji ze środy. Które sam w rozmowie z WP wywołał. Stwierdził wówczas bowiem, że będzie chciał stworzyć raport zamykający prace komisji, a także, iż nie wyklucza rezygnacji z szefostwa, jako że „nie chce nikogo uszczęśliwiać na siłę”.

Deklaracja piątkowa jest na pewno lepsza od tej środowej. Choć dalej dla tych, którym zależy przede wszystkim na wyjaśnianiu reprywatyzacyjnych patologii, niewystarczająca. Tym bardziej że o przyszłości komisji wspomniał również w TOK FM jej obecny członek, a przyszły wiceprezydent Warszawy, Paweł Rabiej. Podobnie jak Patryk Jaki powiązał los komisji weryfikacyjnej z przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane