W 159 okręgach wyborczych województwa podlaskiego, gdzie jest tylko jeden kandydat, nie będzie głosowania na radnych. Jest też kilkanaście gmin i miast, gdzie jest jeden kandydat na wójta i burmistrza - poinformowano PAP w biurach wyborczych w Białymstoku, Łomży i Suwałkach.

W woj. podlaskim 159 kandydatów może czuć się już radnymi, bo w ich okręgach wyborczych, wybory się nie odbędą. W każdym z nich jest tylko jeden kandydat. Najwięcej takich przypadków jest w okręgu suwalskim – 74, w białostockim 48, zaś w łomżyńskim 37.

W gminie Bakałarzewo jest już znana cała rada gminy, gdyż we wszystkich 15 okręgach wyborczych jest jeden kandydat. Tam jest także jeden kandydat na wójta, urzędujący od 4 lat Tomasz Naruszewicz. W takim przypadku na karcie do głosowania mieszkańcy gminy będą musieli zaznaczyć: +TAK+ lub +NIE+.

W podlaskiem jest 14 przypadków, gdzie w gminach jest jeden kandydat na wójta. W gminie Sidra zgłosiło się dwóch kandydatów, ale 10 października jeden z nich zmarł. W związku z tym jedynym kandydatem jest Jan Ogił. Jak poinformowano PAP w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Suwałkach, komitet nie mógł już zgłosić innego kandydata.

Także w miastach Kolno i Wysokie Mazowieckie w wyborach na burmistrza startuje po jednym kandydacie, w Kolnie Andrzej Duda, zaś w Wysokiem Mazowieckim Jarosław Siekierko.