statystyki

Miasta do 100 tys. mieszkańców. Oto wyróżnione samorządy

23.05.2018, 09:34; Aktualizacja: 26.02.2019, 16:15
Perły Samorządu 2018 J.Baliński

Perły Samorządu 2018 J.Balińskiźródło: GazetaPrawna.pl

W miastach do 100 tys. mieszkańców w Rankingu Perły Samorządu 2018 zwyciężył Nowy Sącz. Kolejne miejsca zajęły Ełk oraz Legnica.

Dobry klimat dla przedsiębiorczych

Jednym z celów, jakie wyznacza sobie miasto w „Strategii Rozwoju Nowego Sącza 2020+”, jest rozwój gospodarki. Takie marki jak Newag, Fakro, Konspol czy Wiśniowski są już dzisiaj wizytówką gminy. Przedsiębiorców liczy się tu w tysiącach – jest ich ponad 9 tys., z czego blisko 95 proc. to mikroprzedsiębiorcy. Bardzo wielu z nich zajmuje się handlem, jest tu ponad 30 dużych obiektów tego typu – przyciągają one i miejscowych klientów, i tych z bardziej odległych miejsc, np. z okolic Nowego Targu, a nawet ze Słowacji. Mniej więcej 1/3 sądeczan pracuje w handlu i usługach.

Klimat wyraźnie sprzyja przedsiębiorczym – liczba milionerów znacznie przekracza średnią krajową, wśród nich jest kilku notowanych na listach najbogatszych Polaków. Co robi miasto dla rozwoju przedsiębiorczości? Ma podstrefę ekonomiczną (krakowskiej SSE) oraz zwolnienia od podatku od nieruchomości. No i prowadzi działania na rzecz promocji postaw przedsiębiorczych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”. Są to wykłady, konkurs i praktyczne działania.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane