Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niedopasowanie umiejętności do rynku pracy w UE: 25 proc. osób pracuje poniżej swoich kwalifikacji

O niedopasowaniu umiejętności do rynku pracy mówimy wówczas, gdy pracodawcy (mimo oferowania konkurencyjnych wynagrodzeń) nie są w stanie znaleźć odpowiednich ludzi do pracy. Z drugiej strony pracownicy często wykonują prace poniżej kwalifikacji. Badanie European Skills and Jobs (ESJ) pokazało, że w UE, około 25% wysoce wykwalifikowanych młodych pracowników pracuje poniżej swoich kwalifikacji. Osoby, które kończyły studia po 2008 roku mają ponad dwukrotnie mniejsze szanse na znalezienie odpowiedniej pracy, niż ci którzy dyplom uzyskali przed rokiem 2000. Tylko 42 proc. pracowników, którzy szukali pracy po kryzysie miało szansę na zatrudnienie zgodnie ze swoimi kwalifikacjami.
O niedopasowaniu umiejętności do rynku pracy mówimy wówczas, gdy pracodawcy (mimo oferowania konkurencyjnych wynagrodzeń) nie są w stanie znaleźć odpowiednich ludzi do pracy. Z drugiej strony pracownicy często wykonują prace poniżej kwalifikacji. Badanie European Skills and Jobs (ESJ) pokazało, że w UE, około 25% wysoce wykwalifikowanych młodych pracowników pracuje poniżej swoich kwalifikacji. Osoby, które kończyły studia po 2008 roku mają ponad dwukrotnie mniejsze szanse na znalezienie odpowiedniej pracy, niż ci którzy dyplom uzyskali przed rokiem 2000. Tylko 42 proc. pracowników, którzy szukali pracy po kryzysie miało szansę na zatrudnienie zgodnie ze swoimi kwalifikacjami. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • TOTALITARNY UNIJNY BURDEL i jego syf !!!!!!!!!!
  2015-10-11 14:57:42
  UNIA EUROPEJSKA TO NIE Europa ale TOTALITARNY UNIJNY BURDEL i jego syf do pacyfikacji suwerennych krajów kontynentu Europa !!!
  EUROPA to NIE to samo co TOTALITARNY UNIJNY BURDEL !
  Europa to nie unia ale kontynent z suwerennymi karajmi,nie mylić z unijnym burdelem !
  POtwór o nazwie "unia europejska" to gniazdo,do którego wpycha sie euroniewolników na POżarcie.
  EU to totalitarny unijny burdel,który ma tylko propagande oglupiania euroniewolników,drukuje szmaty o nazwie 'euro" bez pokrycia ! To POtwór niszczący suwerenne kraje kontynentu Europa,knujacy w poszczególnych krajach tzw. "europejczyków" ,czyli wynarodowionych obłąkanych psów,których można kopać w d..e ,a po wykorzystaniu zabijac ! Specjalnie wmieszają do każdego kraju islamskich bandytów,aby podcinali gardla dla siania strachu,dla latwiejszego zniewalania euroniewolników (z tym zamiarem wydali pozwolenia na budowe kolejnych meczetow).
  "EU" to gniazdo,w którym bedą walczyc o życie bite naiwne pisklęta ,a miedzynarodówka bandytów będzie robila wlasne interesy !Trzeba być wyjątkowym zeszmacialym karlem,żeby dobrowolnie oddawać suwerenność wlasnego kraju za niewolnictwo w totalitarnym unijnym burdelu !
  Kazdy burdel prowadzi do syfu !
  Nie bylo Unijnego Burdelu,a suwerenne kraje istnialy tyle wieków i stanowiły same o sobie !
  Bądzmy zawsze Polakami,nigdy wynarodowionymi,unijnymi PO.srańcami !
  0
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej