Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

4 najważniejsze wyzwania polskiego rynku pracy

1. Koszty pracy Obciążenie pozapłacowymi kosztami pracy w Polsce, wynikającymi z opłacania obowiązkowych ubezpieczeń, jest jednym z najwyższych w krajach OECD. Składki na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne stanowią aż 29,7% kosztów pracy w Polsce, co stanowi jedenasty najwyższy wynik wśród 34 krajów członkowskich OECD.
1. Koszty pracy Obciążenie pozapłacowymi kosztami pracy w Polsce, wynikającymi z opłacania obowiązkowych ubezpieczeń, jest jednym z najwyższych w krajach OECD. Składki na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne stanowią aż 29,7% kosztów pracy w Polsce, co stanowi jedenasty najwyższy wynik wśród 34 krajów członkowskich OECD. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(2)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Pongo
  2015-09-20 07:36:23
  Niska efektywność? Nic dziwnego - beznadziejne pensje i szefowie o mentalności dozorców galerników, komu by się chciało wypruwać żyły w takiej sytuacji?
  0
 • Pongo
  2015-09-20 07:46:15
  Niedopasowanie umiejętności do rynku pracy? Możliwe, że tak jest, tyle, że to świadczy też o niskim poziomie firm, usług i państwie. Mamy miliony dobrze wykształconych ludzi, którzy nie mają gdzie pracować, bo nie ma woli i wyobraźni władz państwa, aby ten potencjał wykorzystać. Prywatne firmy też nie lepsze. Zwykle jako nieprzydatne wykształcenie podaje się różne kierunki humanistyczne, tymczasem na przykład teraz jak nigdy powinniśmy korzystać z wiedzy fachowców zajmujących się Syrią. No ale do tego trzeba umieć przewidywać dłużej, niż kilka lat naprzód i mieć nieco wyobraźni. Nasi cebuloprzedsiębiorcy nie mają takich horyzontów, o kolejnych rządach nie wspominając.
  0
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej