Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

4 najważniejsze wyzwania polskiego rynku pracy

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
1. Koszty pracy Obciążenie pozapłacowymi kosztami pracy w Polsce, wynikającymi z opłacania obowiązkowych ubezpieczeń, jest jednym z najwyższych w krajach OECD. Składki na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne stanowią aż 29,7% kosztów pracy w Polsce, co stanowi jedenasty najwyższy wynik wśród 34 krajów członkowskich OECD.
1. Koszty pracy Obciążenie pozapłacowymi kosztami pracy w Polsce, wynikającymi z opłacania obowiązkowych ubezpieczeń, jest jednym z najwyższych w krajach OECD. Składki na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne stanowią aż 29,7% kosztów pracy w Polsce, co stanowi jedenasty najwyższy wynik wśród 34 krajów członkowskich OECD. / ShutterStock
Reklama

Komentarze (2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Pongo
  2015-09-20 07:46
  Niedopasowanie umiejętności do rynku pracy? Możliwe, że tak jest, tyle, że to świadczy też o niskim poziomie firm, usług i państwie. Mamy miliony dobrze wykształconych ludzi, którzy nie mają gdzie pracować, bo nie ma woli i wyobraźni władz państwa, aby ten potencjał wykorzystać. Prywatne firmy też nie lepsze. Zwykle jako nieprzydatne wykształcenie podaje się różne kierunki humanistyczne, tymczasem na przykład teraz jak nigdy powinniśmy korzystać z wiedzy fachowców zajmujących się Syrią. No ale do tego trzeba umieć przewidywać dłużej, niż kilka lat naprzód i mieć nieco wyobraźni. Nasi cebuloprzedsiębiorcy nie mają takich horyzontów, o kolejnych rządach nie wspominając.
  0
  zgłoś
 • Pongo
  2015-09-20 07:36
  Niska efektywność? Nic dziwnego - beznadziejne pensje i szefowie o mentalności dozorców galerników, komu by się chciało wypruwać żyły w takiej sytuacji?
  0
  zgłoś
Reklama
Reklama

Zobacz więcej