Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

7 rad – jak napisać dobry list motywacyjny

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
1. Zwróć uwagę na formę List motywacyjny powinien być krótki i treściwy. Pracodawca przeczyta go jeśli nie będzie musiał tracić czasu na zapoznawanie się z niepotrzebnymi szczegółami. Nie powinien przekraczać objętościowo jednej strony formatu A4. Nie stosujemy żadnych graficznych ozdobników, chyba że ubiegamy się o stanowisko związane z projektowaniem artystycznym. Tekst powinien być podzielony na części poświęcone różnym zagadnieniom. Standardowo dzielimy go na trzy akapity, co pozwala zachować przejrzystość.
1. Zwróć uwagę na formę List motywacyjny powinien być krótki i treściwy. Pracodawca przeczyta go jeśli nie będzie musiał tracić czasu na zapoznawanie się z niepotrzebnymi szczegółami. Nie powinien przekraczać objętościowo jednej strony formatu A4. Nie stosujemy żadnych graficznych ozdobników, chyba że ubiegamy się o stanowisko związane z projektowaniem artystycznym. Tekst powinien być podzielony na części poświęcone różnym zagadnieniom. Standardowo dzielimy go na trzy akapity, co pozwala zachować przejrzystość. / ShutterStock
Napisanie dobrego listu motywacyjnego jest jednym z najtrudniejszych etapów w procesie rekrutacji. Na co zwrócić uwagę radzi Monika Błaszczyk, menedżer HRK SSC/BPO.

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • pixi i dixi
  2015-03-10 05:13:58
  Jak napisać dobry list...
  rada pierwsza:
  KŁAMAĆ, KŁAMAĆ, KŁAMAĆ
  Np.: "Całe życie marzyłam o pracy pisuardessy. Szansa pracy w prowadzonym przez Państwa szalecie daje mi przebogate możliwości rozwoju..."
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej