Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szukasz pracy wakacyjnej za granicą? O tym musisz pamiętać

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Aby uchronić się przed oszustwem, nie należy płacić przed wyjazdem za zakwaterowanie w miejscu pracy. Eksperci EURES zalecają, by zagwarantować sobie przed wyjazdem środki finansowe na powrót. Jeśli datę powrotu można precyzyjnie określić, wówczas warto już przed wyjazdem kupić bilet. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe warto też na spokojnie ocenić swoje umiejętności językowe. Gdy zdecydujemy się na wyjazd – warto spisać sobie dane kontaktowe polskiej ambasady i konsulatu w kraju, do którego się udajemy. Każdy początek jest trudny – dlatego warto zadbać o to, by zabrać ze sobą z Polski środki finansowe pozwalające na spokojny start w obcym kraju. Dzięki temu będziemy mogli od początku skupić się na wykonywaniu pracy, zamiast zabiegać o środki na przetrwanie w momencie, gdy pojawią się nieprzewidziane koszty.
Aby uchronić się przed oszustwem, nie należy płacić przed wyjazdem za zakwaterowanie w miejscu pracy. Eksperci EURES zalecają, by zagwarantować sobie przed wyjazdem środki finansowe na powrót. Jeśli datę powrotu można precyzyjnie określić, wówczas warto już przed wyjazdem kupić bilet. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe warto też na spokojnie ocenić swoje umiejętności językowe. Gdy zdecydujemy się na wyjazd – warto spisać sobie dane kontaktowe polskiej ambasady i konsulatu w kraju, do którego się udajemy. Każdy początek jest trudny – dlatego warto zadbać o to, by zabrać ze sobą z Polski środki finansowe pozwalające na spokojny start w obcym kraju. Dzięki temu będziemy mogli od początku skupić się na wykonywaniu pracy, zamiast zabiegać o środki na przetrwanie w momencie, gdy pojawią się nieprzewidziane koszty. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej