statystyki

Tylko korzystniejsze zmiany nie wymagają zgody pracownika

autor: Not. ŁG10.03.2016, 07:41; Aktualizacja: 10.03.2016, 08:28
Postanowienia mniej korzystne dla pracowników wprowadza się w drodze wypowiedzenia zmieniającego lub porozumienia stron.

Postanowienia mniej korzystne dla pracowników wprowadza się w drodze wypowiedzenia zmieniającego lub porozumienia stron.źródło: ShutterStock

Pracodawca dokonał częściowej modyfikacji warunków premiowania pracowników. Nowe zasady zostały zapisane w treści regulaminu premiowania, który został uzgodniony ze związkami zawodowymi i podany 1 marca do wiadomości pracowników. Czy to oznacza, że od 16 marca pracowników obowiązują nowe zasady premiowania?

W pierwszej kolejności należy przeanalizować, czy sam fakt akceptacji przez związki zawodowe nowych zasad premiowania i ich ogłoszenie powodują zmianę w indywidualnych warunkach zatrudnienia pracowników. Jak wskazuje art. 772 par. 5 w zw. z art. 24113 k.p., korzystniejsze postanowienia regulaminu premiowania z dniem jego wejścia w życie zastępują z mocy prawa warunki umowy o pracę wynikające z dotychczasowych przepisów. Z kolei postanowienia mniej korzystne dla pracowników wprowadza się w drodze wypowiedzenia zmieniającego lub porozumienia stron.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane