statystyki

Tylko korzystniejsze zmiany nie wymagają zgody pracownika

autor: Not. ŁG10.03.2016, 07:41; Aktualizacja: 10.03.2016, 08:28
Postanowienia mniej korzystne dla pracowników wprowadza się w drodze wypowiedzenia zmieniającego lub porozumienia stron.

Postanowienia mniej korzystne dla pracowników wprowadza się w drodze wypowiedzenia zmieniającego lub porozumienia stron.źródło: ShutterStock

Pracodawca dokonał częściowej modyfikacji warunków premiowania pracowników. Nowe zasady zostały zapisane w treści regulaminu premiowania, który został uzgodniony ze związkami zawodowymi i podany 1 marca do wiadomości pracowników. Czy to oznacza, że od 16 marca pracowników obowiązują nowe zasady premiowania?

W pierwszej kolejności należy przeanalizować, czy sam fakt akceptacji przez związki zawodowe nowych zasad premiowania i ich ogłoszenie powodują zmianę w indywidualnych warunkach zatrudnienia pracowników. Jak wskazuje art. 772 par. 5 w zw. z art. 24113 k.p., korzystniejsze postanowienia regulaminu premiowania z dniem jego wejścia w życie zastępują z mocy prawa warunki umowy o pracę wynikające z dotychczasowych przepisów. Z kolei postanowienia mniej korzystne dla pracowników wprowadza się w drodze wypowiedzenia zmieniającego lub porozumienia stron.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane