Wojskowe Komendy Uzupełnień m.in. w Puławach, Łodzi, Koszalinie i Ciechanowie prowadzą nabory do służby przygotowawczej w korpusie szeregowych.

To znakomita okazja, a zarazem pierwszy krok do tego, by zawodowo związać się z armią - wyjaśniał Informacyjnej Agencji Radiowej kpt. Marcin Dominiak z WKU w Ciechanowie. Kandydaci muszą jednak liczyć się z tym, że w wojsku zostaną tylko najlepsi z najlepszych, bo proces weryfikacji nie jest ani łatwy, ani prosty. Zgłaszające się do nas osoby muszą przejść badania psychologiczne i dopiero gdy spełnią pozostałe warunki formalne, będą mogły być powołane do służby. Takie same zasady obowiązują kobiety - wyjaśnia kpt. Dominiak.

Tych, którym się uda, czeka najpierw trwające kilka miesięcy szkolenie przygotowujące do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych, a następnie w służbie zawodowej. Szkolenia będą realizowane w centrach i jednostkach wojskowych podporządkowanych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych na terenie całego kraju oraz Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Więcej informacji na ten temat można znaleźć stronach internetowych Wojskowych Komend Uzupełnień.

Reklama