statystyki

Nurkowie łatwiej odnowią uprawnienia

autor: Urszula Mirowska-Łoskot20.10.2015, 07:16; Aktualizacja: 20.10.2015, 08:51

Nurek, którego dyplom stracił ważność, będzie mógł go odnowić po odbyciu specjalnych szkoleń. Tak wynika z nowelizacji z 22 września 2015 r. rozporządzenia ministra infrastruktury i rozwoju w sprawie szkolenia i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do wykonywania prac podwodnych (Dz.U. poz. 1535). Dzisiaj wchodzi w życie.

Zaproponowane w niej regulacje wynikają z ustawy deregulacyjnej, która znowelizowała ustawę z 17 października 2003 r. o wykonywaniu prac podwodnych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1389). Daje ona możliwość odnawiania nurkom dyplomów, które utraciły ważność. Przy czym rozporządzenie przewiduje dwa tryby dla tej procedury: jeden dla osób, których dokumenty utraciły swoją ważność, ale jednocześnie posiadają one co najmniej 250-godzinną praktykę w zakresie wykonywania prac podwodnych uzyskaną w ciągu 5 lat od dnia wydania dyplomu, adrugi dla niespełniających tych wymagań.

– Pierwszy przypadek dotyczy osób, które mają doświadczenie zawodowe, ale z przyczyn losowych nie przedłużyły swoich kwalifikacji zawodowych – wyjaśnia resort infrastruktury.


Pozostało jeszcze 46% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane