statystyki

Torres-Bartyzel: Od 2008 roku płace w służbie cywilnej spadły realnie o ponad 3 proc.

autor: Zofia Jóźwiak13.05.2015, 08:37; Aktualizacja: 13.05.2015, 08:42

- Zamrożone były i są budżety urzędów. W poszczególnych przypadkach podwyżki były możliwe. Jednak od 2008 roku płace w służbie cywilnej spadły realnie o ponad 3 proc., a w tym samym czasie płace w administracji samorządowej wzrosły o niemal 11 proc. - mówi Claudia Torres-Bartyzel, szefem służby cywilnej

Zacznijmy od pytania, które zapewne zadaje pani najwięcej urzędników. Kiedy wreszcie będą podwyżki? Czy rzeczywiście jest szansa, że pracownicy i urzędnicy służby cywilnej doczekają się ich jeszcze w tym roku? Podobno rząd rozważa trzy wersje zmian w tym zakresie.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • kta(2015-05-14 03:55) Zgłoś naruszenie 00

    3%?! Temu rządowemu sługusowi za kilkanaście tysięcy miesięcznie sufit spadł na łeb, służba cywilna ku uciesze gawiedzi i rządu, który nic nie stracił, jest w plecy co najmniej 20%, a nie żadne kłamliwe 3%, ale na takim stanowisku łże się z przyzwyczajenia

    Odpowiedz
  • skarbona(2015-05-15 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę sobie zabrać te moje 3%.
    Nie jest żebrakiem! Jestem urzędnikiem!

    Odpowiedz
  • nie głosuję na po(2015-05-14 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie 3% ta pani nie nadaje się na żadne stanowisko skoro liczyć nie umie! płaca zamrożona od 8 lat, w latach 2008-2014 oficjalnie inflacja kształtowała się w granicach od 1,5 do 4,5 %. Jest jeszcze coś takiego jak procent składany "szanowna" pani! przeciętny urzędnik starcił około 25% siły nabywczej swojej pensji.

    Odpowiedz
  • po co się kobieta ośmiesza......(2015-05-14 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ja rozumiem, że na tym stanowisku trzeba utrzymywać propagandę sukcesu za każdą cenę...

    Ale na miłość Boską nie bredźmy głupot, że spadek jest 3%, chyba kobieta ma siebie na myśli albo otrzymuje informacje przefiltrowane tak jak Kim w Korei Północnej i jest totanie bezkrytyczna

    Odpowiedz
  • skarpi(2015-05-13 14:43) Zgłoś naruszenie 00

    obiecanki- cacanki, a głupiemu radość.

    zbliżają się wybory prezydenckie i parlamentarne i każdemu i wszystko poobiecują.

    Odpowiedz
  • małogramotnyj chlebopaszec administracyjny z SC(2015-05-14 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Owe wyliczenie wynika z pokretnych metod liczenia oraz faktycznego wzrostu płacy urzedników SC zatrudnionych "na górze" czyli w ministerstwa ( takze ze wzrostu ilości zatrudnionych w owych instytucjach). Wszak wiadomo np. że średnia płaca np. w MF w W-wie to ok. 7 500 zł. (reszta godnie "goni Świetokrzyską". A zatem zatrudniamy "swoich" za "swoje pieniadze" i juz mamy wzrost funduszu płac. Nadto młodym dodajemu po 1 % za każdy rok przepracowany (tzw. "wysługa") i juz przy braku wzrosty kwoty bazowej mamy wzrosty funduszu płac w SC. O ile zatem np. inflacja (średnioroczna) w ubr wyniosła 0%, a fundusz wzrósł o 0,8% to własnie taki wzrost mamy w całej SC. I tym sposobem licząc sumarycznie ( wcale nie procentem składanym) i zaniżając wskażniki inflacji mamy z jednej strony wzrost płacy w kwocie ogółem, a z drugiej zaniżona inflację. Czyli właśnie ww. 3%. A że "swoi" w tym szanowna Pani Bartyzel- "coś tam" (z portugalska) moze się pochwalić "wytwornym wskaznikiem".. A że "nowi pracownicy" i urzędnicy w instytucjach centralnych otrzymali ca 40% więcej to juz inna sprawa. To powoduje, iz reszta na dole np. w urzedach skarbowych, róznych sanepidach, PIS-ach itp. SOZ-ach ( o ile np. posiadali 20% wysługi wczesniej) nie otrzymali nić i ich wymnagrodzenia spadły ca 26%. tak ma być i tak trzymać - tylko robic faktycznie nikomu nie będzie sie chciało, a i etos (fanaberie ww. Pani i Depatamentu SC w Kancelarii Premiera) szlag juz dawno trafił. Ale skoro etos szlag trafi, to i propagandę a la "geobells" moznasobie stosować. Ten gdybu z grobu wstał to stwierdziłby niechybnie "Czas umierać powtórnie" I to byłoby wszystko w tym temacie.

    Odpowiedz
  • Bert(2015-05-13 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    3% - panna Piggy raczy żartować.

    Odpowiedz
  • URZĘDNIK(2015-05-13 19:46) Zgłoś naruszenie 00

    APEL DO WSZYSTKICH URZĘDNIKÓW SŁUŻBY CYWILNEJ
    Pracownicy służby cywilnej podziękujmy w wyborach parlamentarnych i prezydenckich za zamrożenie płac.

    Odpowiedz
  • T1000(2015-05-14 23:05) Zgłoś naruszenie 00

    Służba cywilna w tym kraju to śmiech na sali. Wszędzie układy i plecy oraz sobiepaństwo.

    Odpowiedz
  • małogramotnyj chlebopaszec administracyjny z SC(2015-05-22 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    w służbie cywilnej aż 91 % członków korpusu ma pensję poniżej średniej, winduje płace pozostałe 9 %. Mówi wam to coś? A ponadto : ""W administracji publicznej wszystkie płace są wykazane co do złotówki, u prywaciarzy niekoniecznie".

    Odpowiedz