statystyki

Elastyczność nie szkodzi rodzinie: Rząd nie zmienia przepisów o czasie pracy

autor: Tomasz Zalewski05.05.2015, 07:06; Aktualizacja: 05.05.2015, 07:47
Elastyczność nie szkodzi rodzinie

Elastyczność nie szkodzi rodzinieźródło: ShutterStock

Ruchomy czas pracy i dłuższe okresy rozliczeniowe nie są źródłem nadużyć. Dlatego rząd nie zamierza zmieniać elastycznych przepisów o czasie pracy.Elastyczność nie szkodzi rodzinie: Rząd nie zmienia przepisów o czasie pracy

Tak wynika z odpowiedzi resortu pracy na interpelację posła Piotra Babiarza (PiS). Parlamentarzysta uważa, że art. 1401kodeksu pracy wprowadził szkodliwe dla zatrudnionych regulacje prawne. Zgodnie z nimi osoba pracująca w systemie zmianowym może wykonywać obowiązki po następujących po sobie zmianach, np. może rozpocząć pracę o godz. 8, chociaż dzień wcześniej zakończyła zmianę o godz. 21.

Zdaniem posła rozwiązania pozwalające na wydłużanie okresów rozliczeniowych fatalnie wpływają też na stabilizację finansową młodych rodzin.

– Przepisy są dla nich niekorzystne ze względu na brak systematycznego comiesięcznego wpływu środków tytułem wynagrodzenia – twierdzi Piotr Babiarz.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane