Urlop wypoczynkowy zostanie wydłużony z 26 do 35 dni?

autor: Agnieszka Brzostek19.08.2014, 12:35; Aktualizacja: 19.08.2014, 12:38
Urlop

Nowe przepisy mają zostać doprecyzowane jeszcze w tym roku.źródło: ShutterStock

Unia Europejska planuje zwiększyć ilość dni urlopu wypoczynkowego w tych krajach, w których wiek emerytalny wynosi 67 lat lub więcej - donosi "Głos Wielkopolski". Jeżeli zmiany zostaną wprowadzone, urlop będzie wynosił 35 lub 37 dni rocznie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Uśmiać sie można.....(2014-08-19 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    prędzej kaktus wyrośnie

    Odpowiedz
  • xx(2014-08-19 15:04) Zgłoś naruszenie 10

    A u nas będzie rekordowy urlop- 365 dni i to dożywotnio, bo pracy przecież nie ma dla seniorów.

    Odpowiedz
  • JKMfan(2014-08-20 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    A czemu tylko 35 dni? Nie lepiej zwiększyć np do 60? Co za durnie siedzą w tym parlamencie. Po co mi więcej dni urlopowych jak nie stać mnie nawet żeby gdzieś wyjechać na wakacje. Poza tym chcą w ten sposób zubożyć społeczeństwo bo jak wiadomo bogactwo bierze się z pracy a nie z urlopowania!

    Odpowiedz
  • anula(2014-08-21 06:27) Zgłoś naruszenie 00

    jak wejdzie w zycie urlop 35 dniowy przy emeryturze 67 lat to w Polse zmniejsza emeryture do 66 lat i 11 miesiecy ;;;

    Odpowiedz
  • Armelia(2014-08-21 08:55) Zgłoś naruszenie 11

    A ja jestem za wydłużeniem-nawet gdybym miała przesiedzieć ten czas w domu nigdzie nie wyjeżdżając!

    Odpowiedz
  • Jasiek24(2014-08-21 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    No to bezrobocie musi wzrosnąć, bo inaczej przedsiębiorcy będą musieli więcej zapłacić urlopowanym pracownikom.
    Ekonomia ma swoje prawa i nie da się ich obejść. !!!

    Odpowiedz
  • zig(2014-08-21 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    urlop bedzie tylko w polsce- bezplatny

    Odpowiedz
  • 63 latek(2014-08-21 21:18) Zgłoś naruszenie 20

    najpierw każą pracować do 67 lat a potem chcą dać dłuższy urlop.Barany Europarlamentarne komu takie gierki są potrzebne.Mnie nie potrzebny urlop ale emerytura po przepracowaniu 45 lat w tym kraju.

    Odpowiedz