Pracodawcy mogą do końca maja walczyć o tytuł "Kreatora miejsc pracy". Umożliwi to im wystartowanie w konkursie zorganizowanym przez ministra Władysława Kosiniaka Kamysza.

Głównym celem konkursu jest wyróżnienie tych, którzy zatrudnili w ubiegłym roku najwięcej osób. Dodatkowe punkty można uzyskać za przyjęcie ludzi młodych do 30 roku życia oraz z grupy 50+ a także niepełnosprawnych - tłumaczy IAR rzecznik prasowy resortu pracy Janusz Sejmej. Wyjaśnia, że zgłoszenie do konkursu jest bezpłatne.

Nagrody wręczone zostaną w czerwcu podczas uroczystej gali. Zwycięzcy będą mogli do końca roku posługiwać się tytułem "Kreator miejsc pracy" i logiem konkursu. Sejmej zaznaczył, że wbrew opiniom, że sytuacja na rynku pracy nie sprzyja zatrudnianiu nowych osób, wiele firm zarówno małych, jak i dużych przyjmuje nowych ludzi.

Według resortu pracy miejsc zatrudnienia będzie przybywać przez wiele miesięcy. Ma w tym pomóc między innymi reforma urzędów pracy. Poza tym wielu pracodawców chomikowało miejsca zatrudnienia czekając na ożywienie gospodarcze i teraz coraz częściej przyjmują nowych pracowników.

A szczegóły konkursu "Kreator miejsc pracy" można znaleźć na stronie internetowej resortu.