statystyki

Jakie uprawnienia ma pracownik, którego firma została przejęta

autor: Tomasz Zalewski18.03.2014, 07:29; Aktualizacja: 18.03.2014, 08:46
Izabela Zawacka radca prawny, kancelaria Wojewódka i wspólnicy

Izabela Zawacka radca prawny, kancelaria Wojewódka i wspólnicyźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Fot.Marcin Klaban

Firmy są sprzedawane, dzierżawione, dzielone, a wszystkie te działania z perspektywy pracujących w nich osób mieszczą się w uregulowanych w przepisach kodeksu pracy zasadach przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę.

Jeśli dojdzie do transakcji, dotychczasowy i nowy pracodawca są obowiązani do poinformowania na piśmie działających u każdego z nich zakładowych organizacji związkowych o przewidywanym terminie przejścia zakładu do innego pracodawcy, jego przyczynach prawnych, ekonomicznych oraz socjalnych skutkach dla swoich pracowników. Informacja dotyczyć ma także planowanych działań dotyczących warunków zatrudnienia pracowników, w szczególności warunków pracy, płacy i przekwalifikowania. Informacje te dotychczasowy i nowy pracodawca są obowiązani przekazać co najmniej na 30 dni przed przewidywanym terminem przejścia zakładu pracy.


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane